Krzysztof Szuptarski
(Avia drugi raz w tym sezonie uległa BBTS-owi. W pierwszej części sezonu dopiero po tie-breaku, teraz w czterech setach) fot. Wojciech Szubartowski
Tauron 1. Liga. W meczu 21. kolejki siatkarze PZL Leonardo Avii Świdnik przegrali przed własną publicznością z BBTS-em Bielsko-Biała 1:3. To szósta porażka świdniczan w sezonie (bilans: 15-6). Podopieczni Jakuba Guza spadli po niej na czwartą pozycję w tabeli.

Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie, bowiem trzecia drużyna Tauron 1. Ligi gościła czwartą. Świdniczanie i bielszczanie należą do czołówki plusligowego zaplecza, co gwarantowało spore emocje i dobry poziom gry. Podopieczni trenera Jakuba Guza chcieli się także zrewanżować ekipie BBTS za porażkę po tie-breaku w Bielsku-Białej w pierwszej rundzie rozgrywek oraz powiększyć przewagę nad sąsiadem w ligowej tabeli. Niestety, ale nie udała się im ta sztuka.

W premierowej odsłonie oba zespoły grały punkt za punkt do stanu 9:9. Wówczas jako pierwsi przewagę dwóch oczek wypracowali sobie świdniczanie (11:9), którzy w połowie tej części gry wygrywali już 16:12. Goście nie poddawali się i w końcówce tego seta przegrywali zaledwie 20:21. Żółto-niebiescy nie dali się już dogonić, wygrali pierwszą partię 25:23, obejmując prowadzenie w całym meczu 1:0.

W kolejnej partii podopieczni trenera Serhija Kapelusa szybko odskoczyli na 9:4. Następnie kontynuowali swoją dobrą grę (14:7, 17:10, 20:14), wygrywając bez problemu drugiego seta 25:19.

W trzeciej i czwartej odsłonie rywale poszli za ciosem, zwyciężając odpowiednio 25:23 i 25:22. To oznaczało, że bielszczanie wywiozą ze Świdnika komplet punktów.

Goście pokazali, że w walce o końcowe zwycięstwo w Tauron 1. Lidze będzie trzeba się z nimi liczyć. Team z Bielska-Białej po czwartkowym triumfie awansował na trzecie miejsce w tabeli i o jeden punkt wyprzedza PZL Leonardo Avię. BBTS był lepszy od świdniczan w bloku (11:3) oraz w punktowych zagrywkach (10:6). Co ciekawe przyjezdni popełnili 21 błędów, przy 12 gospodarzy.

Statuetka MVP powędrowała do Szymona Romacia, który zdobył 22 pkt. dla bielskiego zespołu.

PZL Leonardo Avia Świdnik - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (25:23, 19:25, 23:25, 22:25)

Avia: Piwowarczyk 1, Łysikowski 11, Pigłowski 5, Wierzbicki 19, Połyński 1, Ptaszyński 15, Kuś (libero) oraz Czerwiński, Machowicz, Ociepski 2, Obermeler 2. Trener: Jakub Guz

BBTS: Bereza 1, Kopij 3, M. Zawalski 10, Romać 22, Dębski 16, B. Zawalski 16 oraz Biniek (libero), Fijałek, Szwed 7, Janus, Siek 1. Trener: Serhij Kapelus