Siatkówka. 5. kolejka PlusLigi. PSG Stal Nysa pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Znakomity mecz Gierżota

Piotr Rutkowski
Siatkarze PSG Stali Nysa to prawdziwa rewelacja tego sezonu PlusLigi
Siatkarze PSG Stali Nysa to prawdziwa rewelacja tego sezonu PlusLigi Wiktor Gumiński
PSG Stal Nysa pokonała Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 w meczu 5. kolejki PlusLigi. To czwarte zwycięstwo nysan w obecnym sezonie.

Gospodarze rozpoczęli mecz w składzie: Zhukouski, Ben Tara, Gierżot, Kwasowski, Abramowicz, Zerba, Dembiec (libero). Z kolei “szóstka” ZAKSY prezentował się następująco: Janusz, Kluth, Śliwka, Kariagin, Smith, Paszycki, Shoji (libero).

W wypełnionej do ostatniego miejsca nyskiej hali od początku panowała znakomita atmosfera, która niosła gospodarzy. Kapitalne zawody rozgrywał utalentowany Michał Gierżot.

W pierwszym secie zawodnicy Daniela Plińskiego odskoczyli ZAKS-ie na 5 punktów, doprowadzając do stanu 16:11, po serii świetnych zagrywek Michała Gierżota. Wypracowaną różnicę utrzymali do końca tej partii, wygrywając 25:21.

Drugi odsłonę lepiej rozpoczęli goście, którzy prowadzili nawet 8:4. Jednak seria zagrywek Nicolasa Zerby spowodowała, że przewaga Kędzierzynian stopniała do ledwie jednego oczka… Do stanu 16:15 dla zespołu z Nysy gra toczyła się punkt za punkt, aż do momentu gdy na zagrywce pojawił się Zhukouski, który wypracował czteropunktową przewagę. Potem podopieczni Daniela Plińskiego ją utrzymali i wygrali drugą partię do 22.

Trzeci set i ponownie seria zagrywek Nicolasa Zerby, która pozwoliła odskoczyć Nysie na cztery punkty. Potem ZAKSA dogoniła rywala, ale decydujący fragment tego seta należał do drużyny gospodarzy, która wygrała do 20.

ZAKSA zanotowała drugą porażkę w tym sezonie PlusLigi. Wcześniej okazała się gorsza od Aluronu CMC Warty Zawiercie. Natomiast dla Stali było to czwarte zwycięstwo, i wirtualnie jest wiceliderem tabeli. Prowadzi Jastrzębski Węgiel, który w pierwszym spotkaniu 5. kolejki PlusLigi pokonał BBTS Bielsko-Biała 3:0.