Siatkówka. Gwardia Wrocław - KPS Siedlce 3:0. Wrocławianie coraz wyżej

red, jg
Gwardia Wrocław bez starty seta pokonała w sobotni wieczór KPS Siedlce. Pewność siebie wrocławskich siatkarzy rośnie z meczu na mecz. Po raz kolejny wytrzymali nerwowe końcówki, w których asem znów okazał się Kamil Maruszczyk.

Od początku tego spotkania Gwardziści kontrolowali jego przebieg. Po raz pierwszy w tym sezonie udało im się pewnie rozpocząć mecz i utrzymać formę do końca seta.

W drugim secie powtórzył się scenariusz z ostatniego meczu wyjazdowego z AZS-em Częstochowa. Od pierwszych piłek gra była bardzo wyrównana. Obie drużyny starały się wypracować kilkupunktową przewagę, ale rywal zawsze skutecznie to uniemożliwiał. Byliśmy świadkami wymiany siatkarskich ciosów, która skończyła się dopiero po 13 piłkach setowych. W końcówce siedlczanie podali rękę wrocławianom, psując aż sześć zagrywek. Gwardziści potrafili wykorzystać błędy gości i doświadczenie zebrane w Częstochowie, dzięki czemu po morderczej batalii wygrali drugą partię 37:35.

- Nie patrzyłem na wynik. Każdy z nas skupił się na tym, żeby dobrze rozegrać kolejną piłkę. Atmosfera w zespole jest niesamowita i to także nas nakręca. Takie sety bardzo budują naszą drużynę, pokazują, że mamy mocne charaktery - mówi Maciej Naliwajko, kapitan Gwardii Wrocław.

W nerwowych końcówkach po raz kolejny Nowosielski mógł liczyć na niezawodnego Maruszczyka. Przyjmujący znów był bardzo ważnym ogniwem w ataku - mecz zakończył z 76-procentową skutecznością w tym elemencie gry. Na skrzydłach nie wstrzymywał ręki, a w polu serwisowym potrafił niejednokrotnie zaskoczyć przeciwnika.

Choć ostatnia partia znów należała do zaciętych, to Gwardia nie oddała jej do końca. Pewnie wygrała trzeciego seta i całe spotkanie, po raz pierwszy w tym sezonie 3:0.

I liga mężczyzn

KS Gwardia Wrocław - KPS Siedlcd 3:0 (25:16, 37:35, 25:23)

Gwardia: Szymeczko (6), Lubaczewski (5), Nowosielski (2), Maruszczyk (23), Olczyk (8), Superlak (10), Dzikowicz (libero) oraz Obrempalski, Naliwajko (8), Sternik (2), Lebioda (libero), Śnieżek.
KPS: Oroń (8), Antosik (1), Łaba (7), Kowalczyk (14), Abramowicz (7), Saada (10), Januszewski (libero) oraz Wiczkowski, Grzymała, Gibek.

MVP spotkania: Jakub Nowosielski.

Pozostałe mecze kolejki:
Olimpia Sulęcin - Norwid Częstochowa 2:3 (25:23, 16:25, 25:16, 22:25, 12:15), Mickiewicz Kluczbork - Ślepsk Suwałki 0:3 (23:25, 17:25, 24:26), MCKiS Jaworzno - Stal Nysa 2:3 (25:22, 14:25, 24:26, 25:22, 12:15), KPS Kielce - AZS AGH Kraków 3:1 (26:24, 17:25, 25:22, 25:16), BBTS Bielsko-Biała - Krispol Września 2:3 (25:23, 20:25, 25:19, 20:25, 13:15), AZS Częstochowa - Lechia Tomaszów Maz. 0:3 (17:25, 16:25, 17:25).

14. Mickiewicz Kluczbork___6___2___6:18

Następna kolejka (3.11): Lechia - Gwardia, Krispol - AZS Częstochowa, AZS AGH - BBTS, Stal - KPS Kielce, Ślepsk - MCKiS Jaworzno, Norwid - Mickiewicz.

Materiał oryginalny: Siatkówka. Gwardia Wrocław - KPS Siedlce 3:0. Wrocławianie coraz wyżej - Gazeta Wrocławska