Siatkówka: Jastrzębski Węgiel - Cuprum 2:3

Rafał Bajko
Lubinianie stoczyli w Jastrzębiu zacięty pojedynek. Mimo tego że przegrali bardzo wysoko trzeciego seta, potrafili się podnieść i rozstrzygnąć losy meczu na własną korzyść Piotr Krzyżanowski
Zawodnicy Cuprum Lubin pokonali na wyjeździe Jastrzębski Węgiel 3:2, przerywając tym samym świetną serię gospodarzy.

Już dwie pierwsze partie pokazały, że spotkały się wyrównane zespoły, z których żadna nie ma zamiaru odpuścić. Oba sety zakończyły się takim samym rezultatem dla każdej ze stron (24:26 i 26:24), co zapowiadało emocje w dalszej części meczu.

Regulaminowa, dziesięciominutowa przerwa lepiej podziałała na gospodarzy. Trzecią odsłonę rozpoczęli oni bowiem od prowadzenie 9:0, czego Cuprum nie było już w stanie odrobić.

Lubinianie odpowiedzieli na szczęście najlepiej jak mogli i w czwartym secie role się odwróciły. To Cuprum od początku nadawało ton rywalizacji i wygrało pewnie 25:16.

Podopieczni Gheorghe Cretu poszli za ciosem i także w tie-breaku odważnie ruszyli do ataku. Przy stanie 13:8 dla Cuprum Jastrzębski Węgiel co prawda zaczął odrabiać straty, ale lubinianie nie pozwolili sobie wydrzeć wypracowanej wcześniej przewagi. To była pierwsza od pięciu spotkań porażka gospodarzy.

Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 2:3 (24:26, 26:24, 25:12, 16:25, 11:15)
Jastrzębski: Strzeżek, Kosok, Boruch, Kampa, Touzinsky, Hidalgo Oliva, Popiwczak (libero) oraz Sobala, Ernastowicz, Bachmatiuk, DeRocco.
Cuprum: Kaczmarek, Pupart, Taht, Bohme, Hain, Łomacz, Rusek (libero) oraz Kryś (libero), Gorzkiewicz, Malinowski, Koumentakis.
MVP: Robert Taht (Cuprum).

Pozostałe mecze 11. kolejki: Cerrad Czarni Radom - ONICO AZS Politechnika Warszawa 3:1, Łuczniczka Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów 0:3, Indykpol AZS Olsztyn - Espadon Szczecin 3:1, BBTS Bielsko-Biała - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3, Effector Kielce - MKS Będzin 2:3.

16. BBTS Bielsko-Biała 10 5 7-28

Materiał oryginalny: Siatkówka: Jastrzębski Węgiel - Cuprum 2:3 - Gazeta Wrocławska