Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Mecz ŁKS- Jagiellonia Białystok jest bardzo emocjonujący, ale niestety w negatywnym sensie. Sędzia Stefański w 45 minut pokazał dwie czerwone kartki. Na dodatek obrońca gospodarzy musiał opuścić boisko na noszach.

ŁKS - Jagiellonia: Mecz pełen emocji

ŁKS jako pierwszy otworzył wynik. Tejan okazał się bardzo sprytny i wykorzystał błąd obrońców. Napastnik popędził na bramkę rywala i uderzył z całej siły. Bramkarz nie miał szans. Niedługo Tejan stał się antybohaterem łódzkiego klubu, gdyż po jego zagraniu ręką w polu karnym został podyktowany rzut karny.

Niestety pod koniec pierwszej połowy Adrien Louveau musiał wejść za Nacho, który głową zderzył się z kolegą z drużyny. Obrońca został zniesiony na noszach. Przez to oraz pozostałe przerwy w grze sędzia Stefański doliczył aż 10 minut. Czterech graczy gospodarzy zostało ukaranych żółtymi kartami - Bartosz Szeliga, Engjëll Hoti, Marcin Flis oraz Pirulo. Kartoniki obejrzeli też członkowie sztabu ŁKS-u.

W doliczonym czasie gry Hoti zagrał bardzo niebezpiecznie i za wysoko podniósł nogę. Stefański był zmuszony pokazać drugą żółtą kartkę. Kazimierz Moskal był tak wściekły, że prawdopodobnie nie przebierał w słowach i wykrzyknął jakieś obraźliwe hasło. Stefański otrzymał sygnał, że trener także powinien wylecieć z boiska. Arbiter pokazał drugą czerwoną kartkę w tym spotkaniu.

W drugiej połowie Pululu dorzucił jeszcze jedną bramkę i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 90. minucie Janczukowicz upadł w polu karnym rywala, a sędzia wskazał na jedenastkę. Karnego pewnie wykorzystał Ramirez.

ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 2:2 (1:1)

• Bramki: 1:0 Kay Tejan (23), 1:1 Afimico Pululu (40-karny), 1:2 Afimico Pululu (77), 2:2 Dani Ramirez (90-karny).
  • Żółta kartka – ŁKS Łódź: Bartosz Szeliga, Engjell Hoti, Marcin Flis, Pirulo. Jagiellonia Białystok: Miłosz Matysik, Aurelien Nguiamba.
  • Czerwona kartka: - ŁKS Łódź: Engjell Hoti (45+12), Kazimierz Moskal
  • Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
  • Widzów: 11 032.
  • ŁKS Łódź: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski, Nacho Monsalve (45+7. Adrien Louveau), Marcin Flis, Piotr Głowacki - Pirulo (67. Maciej Śliwa), Michał Mokrzycki, Jakub Letniowski (77. Adrian Małachowski), Engjell Hoti, Bartosz Szeliga (67. Piotr Janczukowicz) - Kay Tejan (77. Dani Ramirez).
  • Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerovic - Michal Sacek, Miłosz Matysik, Adrian Dieguez, Bartłomiej Wdowik - Dominik Marczuk (60. Kristoffer Hansen), Taras Romanczuk (66. Jarosław Kubicki), Nene, Jose Naranjo (82. Wojciech Łaski) - Jesus Imaz, Afimico Pululu (82. Aurelien Nguiamba).

(PAP)

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Michał Probierz musi wysłać powołania na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski do 24 września. Czy nowy selekcjoner do seniorskiej kadry powoła zawodników, których trenował w zespole U-21? Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Których piłkarzy Michał Probierz przeniesie z młodzieżówki d...