OPRAC.:
Robert Lewandowski nie strzelił gola, za to skutecznie powalczył o żółtą kartkę. Raphinha świętował cieszynką sygnalizującą konieczność sprawdzenia jego akcji na VAR. Taki był mecz FC Barcelona - Las Palmas zakończony wynikiem 1:0. Polecamy skrót najciekawszych akcji. Wbrew pozorom biegający w dziesiątkę beniaminek też miał swoje momenty.

Gol i najciekawsze akcje meczu Barcelona - Las Palmas

Robert Lewandowski w pierwszej połowie był bliski strzelenia gola, ale trafił w poprzeczkę. W 81. minucie, gdy schodził z boiska zmieniany przez Vitora Roque, robił to celowo tak długo, że sędzia ukarał go żółtą kartkę za opóźnianie gry.

Z tego powodu Polak nie będzie mógł zagrać w najbliższym spotkaniu ligowym w Kadyksie, za to "wyczyścił" swoje konto kartkowe przed El Clasico - "Barca" zmierzy się z Realem Madryt 21 kwietnia na wyjeździe.

Drużyna Las Palmas nie postawiła gospodarzom trudnych warunków. Od 24. minuty Katalończycy mieli ułatwione zadanie, gdy czerwoną kartkę otrzymał bramkarz gości Alvaro Valles, który brutalnie sfaulował poza polem karnym wychodzącego na czystą pozycję Raphinhę.

Okazji bramkowych było więcej, a najlepszą w 78. minucie zmarnował Joao Felix, trafiając w poprzeczkę. Barcelona umocniła się na drugim miejscu w tabeli i traci pięć punktów do Realu Madryt, który w niedzielę podejmie Athletic Bilbao.

Robert Lewandowski miał ogromnego pecha w meczu Barcelona - Las Palmas

Od strefy spadkowej oddaliła się natomiast Sevilla, dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 1:0 nad Getafe. Swoje 38. urodziny uczcił bramką Sergio Ramos. Doświadczony obrońca, 180-krotny reprezentant Hiszpanii, mistrz Europy z 2008 i 2012 oraz mistrz świata z 2010 roku, wrócił w tym sezonie do zespołu, w którym rozpoczynał karierę. W meczu z drużyną z przedmieść Madrytu trafił do siatki już w piątej minucie. To jego 77. gol w 528 występach w La Liga. PAP

FC Barcelona - Las Palmas 1:0 (0:0)

Bramka: Raphinha 59'
Czerwona kartka: Valles 24' (za faul poza polem karnym)
Żółte kartki: Gündoğan, Roberto, Martinez, Lewandowski, Cancelo - Cardona

FC Barcelona: Ter Stegen - Kounde, Martínez, Cubarsi, Cancelo - Fermin (56' Felix), Roberto (81' Romeu), Gündoğan - Yamal (71' Ferran), Raphinha, Lewandowski (81' Roque) .

Las Palmas: Valles - Alex Suurez, Coco, Marmol, S. Cardona (79' B. Ramirez) - Loiodice (72' Moleiro), Munoz (72' Campana), Kirian - Marvin, Muni - Sandro (79' M. Cardona).

Z powodu zaawansowanego wieku (w sierpniu 36. urodziny) wartość Roberta Lewandowskiego regularnie spada. Kapitan reprezentacji Polski zajmuje aktualnie szóste miejsce wśród rodaków na liście wycen. Oto czołówka rankingu.

Nowe wyceny piłkarzy reprezentacji Polski. Lider na ponad 10...