Jakub Jabłoński
od 16 lat
Fortuna 1 Liga. Chrobry Głogów, który zwolnił na tygodniu swojego trenera - Marka Gołębiewskiego dalej przegrywa. Tym razem w na wyjeździe w Łęcznej z Górnikiem. Wynik? 3:1 dla gospodarzy! Polecamy skrót wideo najciekawszych akcji tego meczu.

Bramki z meczu Górnik Łęczna - Chrobry Głogów

Górnik Łęczna sezon zaczął od trzech remisów. Z Wisłą Kraków było 2:2, a w następnych dwóch spotkaniach z Arką Gdynia oraz Miedzią Legnica na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

W 4. kolejce podejmowali u siebie Chrobry Głogów, który pare dni temu zwolnił swojego trenera - Marka Gołębiewskiego po fatalnym starcie rozgrywek. Drużyna z Dolnego Śląska przegrała wszystkie trzy mecze, a do rywalizacji w Łęcznej przystępowała po blamażu z Termalicą 0:5.

Od 34. minuty spotkania scenariusz z poprzednich spotkań Chrobrego zaczął się powtarzać. Górnik wygrywał po trafieniu Pawła Żyry, który najprzytomniej zachował się w polu karnym i z zimną krwią wbił piłkę do bramki. W konsekwencji na przerwę gracze z województwa lubelskiego schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Pod zmianie stron gospodarze wbili jeszcze dwie bramki. W 54. minucie kapitalnym strzałem sprzed pola karnego z półwoleja popisał się Egzon Kryeziu. Dodatkowo dwie minuty później drużynę z Dolnego Śląska dobił Marko Roginić.

Honorowym trafieniem dla Chrobrego Głogów popisał się napastnik Łukasz Wolsztyński. Na tyle było stać w tym spotkaniu podopiecznych tymczasowego trenera Macieja Idczaka.

Tym samym wszystkie cztery mecze Pomarańczowe-Czarni przegrali mają dokładnie 0 punktów.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 3:1 (1:0)
Bramki: Paweł Żyra 34', Egzon Kryeziu 54', Marko Roginić 56', Rafał Wolsztyński 74'