OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
Legia Warszawa pokonała w Zabrzu Górnika 3:1 w poniedziałkowym meczu 26. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Przerwana została w ten sposób seria siedmiu ligowych spotkań zabrzan u siebie bez porażki. Wszystkie bilety na mecz zostały wyprzedane. Kibice, którzy zdecydowali się zakończyć Święta Wielkanocne na trybunach, oprócz "klasyka" mogli po raz pierwszy zobaczyć "w akcji" dwa stadionowe telebimy, których instalacja i testy zakończyły się w nocy poprzedzającej spotkanie.

Bramki z meczu Górnik Zabrze - Legia Warszawa

Pierwsza bramka padła w 42. minucie. Piłkę przy linii bocznej na własnej połowie stracił Adrian Kapralik, Juergen Elitim zagrał wzdłuż bramki, a Tomas Pekhart "zamknął" skutecznie akcję. Szkoleniowiec Górnika Jan Urban w przerwie zrobił dwie zmiany, na boisko weszli Szymon Czyż i Piotr Krawczyk. W drugiej połowie z rzutu karnego wyrównał Ennali. Siedem minut później Bartosz Kapustka ponownie dał prowadzenie Legii. Profil "Ekstra Stats" odnotował, że pomocnik potrzebował tylko 52 sekundy, żeby strzelić gola, po tym jak wszedł z ławki. Wynik ustalił Josue, który dostał idealną piłkę o Marca Guala, który przedryblował trzech obrońców. (PAP, oprac. własne)

Górnik Zabrze - Legia Warszawa 1:3 (0:1)

• Bramki: 0:1 Tomas Pekhart (42), 1:1 Lawrence Ennali (61-karny), 1:2 Bartosz Kapustka (68), 1:3 Josue (75).
  • Żółta kartka - Górnik Zabrze: Lawrence Ennali. Legia Warszawa: Rafał Augustyniak, Radovan Pankov, Steve Kapuadi.
  • Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork).
  • Widzów: 22 889.
  • Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Dominik Szala, Kryspin Szcześniak, Rafał Janicki, Erik Janza - Adrian Kapralik (86. Sebastian Musiolik), Dani Pacheco (46. Szymon Czyż), Lukas Podolski (72. Paweł Olkowski), Damian Rasak, Lawrence Ennali (81. Kamil Lukoszek) - Soichiro Kozuki (46. Piotr Krawczyk).
  • Legia Warszawa: Dominik Hładun - Radovan Pankov (90+2. Artur Jędrzejczyk), Rafał Augustyniak, Steve Kapuadi - Ryoya Morishita (90+2. Patryk Kun), Jurgen Celhaka (84. Qendrim Zyba), Josue, Juergen Elitim, Yuri Ribeiro - Tomas Pekhart (67. Bartosz Kapustka), Marc Gual (84. Maciej Rosołek).
Reprezentacja Polski wygrała z Walią w finale baraży o Euro 2024. Biało-Czerwoni w dramatycznych okolicznościach pokonali "Smoki" po rzutach karnych. Bohaterem został oczywiście Wojciech Szczęsny, który obronił decydującą jedenastkę. Oto najśmieszniejsze memy o reprezentacji Polski! Aby zobaczyć więcej memów, klikaj strzałkę w prawo!

Najlepsze memy po meczu Walia - Polska. Wojciech Szczęsny zo...