od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Gwizdy zamiast oklasków. Fani Torcidy przeżyli w niedzielę rozczarowanie, bo na inaugurację sezonu ich ulubieńcy nie oddali nawet strzału i zasłużenie przegrali mecz 0:2. Obejrzyj skrót meczu Górnik Zabrze - Radomiak Radom.

Bramki z meczu Górnik Zabrze - Radomiak Radom

- Górnik czarnym koniem rozgrywek - orzekł w piątek Zbigniew Boniek. Słowa prezesa na razie nie znalazły pokrycia w rzeczywistości. Zespół Jana Urbana bowiem kompletnie zawiódł. Kiepsko wypadł zwłaszcza stojący między słupkami Daniel Bielica, który podarował bramki. Wiele do zarzucenia mają pewnie też sobie gracze pola - z Lukasem Podolskim na czele. Pod koniec meczu Poldi nawet nie strzelił celnie, gdy dostał podanie na piąty metr.

Radomiak zagrał za to bardzo konsekwentnie. Przed przerwą stworzył trzy sytuacje. Po przerwie tyle samo i dwie z nich skończyły się golami. Po upływie godziny prowadzenie dał Pedro Henrique. Debiutujący snajper pozyskany z drugiej ligi portugalskiej dopadł do piłki odbitej przez Bielicę i z najbliższej odległości wbił ją do siatki.

Potem czyli w 65 minucie wynik ustalił inny nowy gracz, czyli ofensywny pomocnik Rafał Wolski. Znowu nie popisał się Bielica, od którego piłkę przejął wspomniany Henrique.

Górnik za tydzień spróbuje się zrehabilitować w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie zagra z Wartą Poznań. Radomiak o punkty będzie mieć potencjalnie trudniej, bo jedzie do Lecha Poznań.

Zabrzańscy kibice licznie stawili się na pierwszym meczu nowego sezonu z RadomiakiemZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Ponad 16 tysięcy fanów dopingowało Górnika Zabrze na inaugur...