OPRAC.:
Dominik Marczuk powinien był przesądzić o wyniku meczu Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin. Reprezentant Polski w 98 minucie po nawinięciu dwóch przeciwników kopnął jednak z bliska niecelnie i zamiast wygrać lider PKO Ekstraklasy zremisował 2:2. Oto skrót wszystkich najciekawszych akcji - w tym spektakularne pudło wahadłowego. Ładnie zachowali się kibice, dodając otuchy skandowaniem nazwiska.

Mecz Jagiellonia - Pogoń: skrót akcji, wszystkie gole

To był intensywny mecz, jak na hit kolejki przystało. Ku zaskoczeniu wynik otworzyła Pogoń, gdy w 15 minucie okazji po podaniu na wolne pole nie przepuścił Kamil Grosicki. Reprezentant Polski trafił dwunasty raz w ekstraklasie, ma też dziesięć asyst, co czyni go najbardziej produktywnym Polakiem w stawce.

Jagiellonia odgryzła się jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw nogę dostawił Afimico Pululu, potem głową wykończył dośrodkowanie Jesus Imaz. Była 45 minuta, a telebim wskazywał rezultat 2:1.

Pogoń urwała punkty Jagiellonii. Walka o mistrzostwo Polski nabiera rumieńców

Mecz Jagiellonia - Pogoń: pudło Dominika Marczuka

Dzielna Pogoń nie przestała jednak wierzyć. W drugiej połowie drugiego gola i jak się okazało ostatniego w całym meczu strzelił Leo Borges. Stoper wykorzystał zamieszanie w polu karnym.

Jagiellonia ma przewagę pięciu punktów w tabeli, jednak Śląsk Wrocław i Lech Poznań jeszcze rozegrają swoje mecze. Jeśli wygrają, powinni podziękować szczecinianom za waleczną postawę.

Wynik meczu Jagiellonia - Pogoń rozpala na nową walkę o mistrzostwo Polski

Nie ma mocnych na Ruch Chorzów na Stadionie Śląskim, tym większy będzie żal kiedy zespół spadnie do 1 ligi, a to wydaje się nieuniknione. Niebiescy po wygraniu rankingów frekwencji w lutym i marcu okazali się niepokonani także w kwietniu, ustanawiając nowy rekord XXI wieku. Oto TOP 5 miesiąca.

Najwyższe frekwencje w kwietniu. Znów wygrał Ruch Chorzów i ...