OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Korona zremisowała z Widzewem 1:1 w ramach 9. kolejki Ekstraklasy. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 2. minucie. Bramkę dla gości strzelił Bartłomiej Pawłowski.

Bramki z meczu Korona Kielce - Widzew Łódź [WIDEO]

Zajmujący ostatnią pozycję w tabeli kielczanie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Jeszcze nie wszyscy kibice zdążyli usiąść na swoich miejscach, a gospodarze już prowadzili. Po dośrodkowaniu Dominicka Zatora, Mateusz Czyżycki mocnym, precyzyjnym uderzeniem nie dał żadnych szans bramkarzowi Widzewa. Łodzianie mogli wyrównać już cztery minuty później, ale obrońca zespołu z Kielc Piotr Malarczyk w ostatniej chwili zablokował strzał Bartłomieja Pawłowskiego.

Wydawało się, że kielczanie skromne prowadzenie dowiozą do końca pierwszej połowy, ale niewykorzystane sytuacje się zemściły. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Zator we własnym polu karnym sfaulował Juljana Shehu i sędzia Łukasz Kuźma podyktował rzut karny. Pawłowski pewnym uderzeniem w prawy róg doprowadził do wyrównania. (PAP)

Korona Kielce - Widzew Łódź 1:1 (1:1)

• Bramki: 1:0 Mateusz Czyżycki (2), 1:1 Bartłomiej Pawłowski (42-karny).
  • Żółta kartka - Korona Kielce: Yoav Hofmayster, Dawid Błanik, Piotr Malarczyk. Widzew Łódź: Juljan Shehu, Jordi Sanchez, Andrejs Ciganiks.
  • Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok).
  • Widzów: 12 587.
  • Korona Kielce: Xavier Dziekoński - Dominick Zator, Piotr Malarczyk, Miłosz Trojak, Marcus Godinho - Jacek Podgórski (69. Dawid Błanik), Yoav Hofmayster (63. Ronaldo Deaconu), Martin Remacle, Nono, Mateusz Czyżycki (81. Jakub Konstantyn) - Jewgienij Szykawka (63. Adrian Dalmau).
  • Widzew Łódź: Henrich Ravas - Mato Milos, Mateusz Żyro, Juan Ibiza, Fabio Nunes - Dawid Tkacz (73. Andrejs Ciganiks), Dominik Kun (62. Sebastian Kerk), Marek Hanousek, Juljan Shehu, Bartłomiej Pawłowski (81. Ernest Terpiłowski) - Jordi Sanchez (73. Imad Rondić).

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Michał Probierz musi wysłać powołania na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski do 24 września. Czy nowy selekcjoner do seniorskiej kadry powoła zawodników, których trenował w zespole U-21? Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Których piłkarzy Michał Probierz przeniesie z młodzieżówki d...