OPRAC.:
Lech Poznań oddał mniej strzałów niż Pogoń Szczecin, ale i tak wygrał hitowy mecz PKO Ekstraklasy przy Bułgarskiej. Różnicę zrobiła akcja z ostatniego kwadransa, kiedy po wrzutce i dograniu Bartosza Salamona do siatki trafił Mikael Ishak. Zobacz gola Szweda i wszystkie najciekawsze akcje z niedzielnego spotkania.

Bramka i najciekawsze akcje meczu Lech - Pogoń

Mimo że lechici mieli zdecydowanie więcej czasu na regenerację i przygotowanie do spotkania ze szczecinianami, to w pierwszym fragmencie pojedynku to piłkarze Pogoni sprawiali lepsze wrażenie. Akcje szybkich skrzydłowych Kamila Grosickiego i Fredrika Ulvestada sprawiały niemały kłopot poznańskiej defensywie. Bliski otwarcia wyniku był Wahan Biczachczjan, który po dośrodkowaniu Grosickiego z bliska nie trafił głową w światło bramki.

Gospodarze natomiast "szarpali" w ofensywie, bowiem brakowało im płynności w rozgrywaniu piłki, czasami też pomysłu i dokładności. Niezłą szansą miał Radosław Murawski, który potrafi uderzyć z dystansu. Pomocnik "Kolejorza" miał dużo swobody, ale z ok. 20 metrów trafił prosto w ręce Valentina Cojocaru. Kilka minut później groźnie zapowiadający się kontratak wyprowadził Adriel Ba Loua, lecz fatalnie dograł do Afonso Sousy i bramkarz Pogoni bez kłopotów przerwał akcję.

Ostatnie minuty pierwszej odsłony były już dość emocjonujące. Szczecinianie byli blisko pokonania Bartosza Mrozka, lecz golkiper Lecha przeciął podanie Grosickiego, a dwie sekundy później obronił dobitkę Biczachczjana. Tuż przed przerwą ostro zareagował członek sztabu szkoleniowego Pogoni Robert Kolendowicz, który otrzymał czerwoną kartkę.

Zdjęcia kibiców na meczu Lech Poznań - Pogoń Szczecin. Padł rekord frekwencji

Pierwszy kwadrans drugiej połowy to wyraźna przewaga Portowców, którzy seryjnie marnowali doskonałe sytuacje. Kolejne szanse miał Biczachczjan, ale brakowało mu szczęścia, a raz Bartosz Salamon wyręczył Mrozka i wybił piłkę z linii bramkowej. Dwukrotnie groźnie główkował Leonardo Borges, lecz nie trafił w światło bramki.

Mecz Lech - Pogoń. Gol Mikaela Ishaka

Obrona gospodarzy nie sprawiała wrażenia monolitu, a na dodatek sama "prosiła się" o kłopoty. W 62. minucie Mrozek fatalnie rozegrał piłkę i szczecinianie przejęli ją tuż przed polem karnym. Futbolówka trafiła do Ulvestada, który z ok. 12 metrów w sobie tylko znany sposób przestrzelił. Goście dalej nie rezygnowali ze zdobycia bramki, a lechici znów wyjątkowo apatycznie konstruowali akcje ofensywne, z których nic nie wynikało.

Oblicze meczu odmieniło wejście obrońcy Lecha Joela Pereiry, który potrafi dogrywać z zegarmistrzowską precyzją. Kilka dośrodkowań Portugalczyka w pole karne sprawiło trochę problemów defensywie szczecińskiej drużyny.

Znane osoby na meczu Lech Poznań - Pogoń Szczecin. Michał Probierz, Nenad Bjelica i inni

W 77. min Pereira znalazł w polu bramkowym Salamona, który głową odegrał do wbiegającego Ishaka. Szwed wielokrotnie potrafił znajdować się w takich sytuacjach i tym razem też nie zawiódł.

Portowcy ruszyli do dorabiania strat, ale w końcówce było widać, że mecz z Jagiellonią dał im się we znaki i nie tryskali już taką energią. Poznaniacy z kolei szukali okazji do podwyższenia wyniku, ale łatwo gubili piłki w kontrataku. W końcówce lechici musieli przetrwać kolejny napór przeciwnika, który nie miał jednak atutów pod bramką Mrozka. PAP, Marcin Pawlicki