Skrót meczu Manchester United - Liverpool. Bruno Fernandes zdobył pięknego gola w hicie Premier League

Bartosz Głąb
Manchester United zremisował na Old Trafford z Liverpoolem 2:2 w hicie 32. kolejki Premier League. Ozdobą spotkania było trafienie z ponad 40 metrów autorstwa Bruno Fernandesa. Liverpool wyrwał punkt w 84. minucie po skutecznie wykorzystanym rzucie karnym Mohameda Salaha. Zobacz skrót meczu Manchester United - Liverpool.

Bruno Fernandes z pięknym golem. Remis w hicie Premier League

"Czerwone Diabły" prowadzenie mogły objął już w 2. minucie, ale na pozycji spalonej znalazł się Alejandro Garnacho, który chwilę później wpakował piłkę do bramki gości. Zaledwie minutę później Andre Onana uratował swój zespół przed stratą gola, po tym jak w stuprocentowej sytuacji znalazł się Dominik Szoboszlai.

Liverpool prowadzenie objął w 23. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym rywali odnalazł się Luis Diaz. Kolumbijczyk strzałem z bliskiej odległości otworzył wynik meczu na Old Trafford. Prowadzenie "The Reds" utrzymało się do przerwy.

Po zmianie stron Manchester United wyrównał po trafieniu Bruno Fernandesa z ponad 40 metrów. Portugalczyk przejął piłkę po złym podaniu rywala i oddał strzał z koła środkowego. Wysunięty przed własne pole karne Caoimhin Kelleher był zupełnie zaskoczony takim rozwojem zdarzeń i nie zdążył wrócić do bramki.

Bruno Fernandes celebrujący zdobycie przepięknego gola w meczu z Liverpoolem.
Bruno Fernandes celebrujący zdobycie przepięknego gola w meczu z Liverpoolem. PAP / EPA

Gol 18-latka w meczu Manchester United - Liverpool

Chwilę później w dogodnej pozycji znalazł się Darwin Nunez, ale reprezentant Urugwaju z bliskiej odległości - fatalnie spudłował. Sytuacja zemściła się w 67. minucie. Piłkę w polu karnym Liverpoolu dostał zaledwie 18-letni Kobbie Mainoo i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce.

Natomiast w 82. minucie Aaron Wan-Bissaka sfaulował gracza "The Reds" we własnym polu karnym i sędzia Anthony Taylor nie miał żadnych wątpliwości - wskazując na "wapno". Rzut karny z zimną krwią wykorzystał Mohamed Salah, ratując swojej drużynie jeden punkt.

Liverpool po remisie stracił pozycję lidera Premier League na rzecz Arsenalu. W następnej kolejce "The Reds" zagrają u siebie z Crystal Palace, natomiast już w najbliższy czwartek zmierzą się na Anfield Road z włoską Atalantą Bergamo w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy.

Mohamed Salah wykorzystał rzut karnym w meczu z Manchesterem United.
Mohamed Salah wykorzystał rzut karnym w meczu z Manchesterem United. PAP / EPA

Remis Chelsea, awans Tottenhamu do strefy Ligi Mistrzów

W niedzielę zostały rozegrane jeszcze dwa inne spotkania 32. kolejki rozgrywek. Londyńska Chelsea zaledwie zremisowała na wyjeździe z Sheffield United 2:2. "The Blues" prowadzili do 3 minuty doliczonego czasu gry, ale wtedy bramkę na wagę remisu dla gospodarzy zdobył Oliver McBurnie.

Natomiast Tottenham Hotspur na własnym terenie poradził sobie z Nottingham Forest wygrywając 3:1. Na przerwę zespoły schodziły z remisem 1:1, ale po przerwie do siatki gości trafili Micky van de Ven oraz Pedro Porro. "Koguty" dzięki zwycięstwu awansowały na 4. miejsce w tabeli, dające możliwość gry w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

32. kolejka Premier League. Tottenham Hotspur - Nottingham Forest 3:1.
32. kolejka Premier League. Tottenham Hotspur - Nottingham Forest 3:1. PAP / EPA

• Tottenham Hotspur - Nottingham Forest 3:1
Raków Częstochowa w ostatnich okienkach przeprowadził wiele transferów, które nie do końca się sprawdziły. "Medaliki" latem z pewnością będą chciały pozbyć się kilku graczy z listy płac. Próbujemy przewidzieć ruchy mistrza Polski i pokusiliśmy się o stworzenie zestawienia piłkarzy, którzy za kilka miesięcy mogą opuścić zespół.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Czystki w Rakowie Częstochowa. Lista piłkarzy, którzy mogą o...