OPRAC.:
od 16 lat
Mimo napotkanych trudności reprezentacja Polski wygrała z Łotwą 2:0 w towarzyskim meczu na zakończenie roku. Gole strzelili Przemysław Frankowski i Robert Lewandowski. Na trybunach PGE Narodowego w Warszawie wiele miejsc zostało pustych. Oto skrót najciekawszych akcji - w tym bramki.

Bramki z meczu Polska - Łotwa

Zgodnie z zapowiedziami Probierza gospodarze od początku ruszyli do ataków. Już w drugiej minucie bramkarz Łotyszy Rihard Matrevics popisał się efektowną paradą po strzale Sebastiana Szymańskiego.

Pięć minut później Matrevics nie miał już nic do powiedzenia uderzeniu Przemysława Frankowskiego i biało-czerwoni objęli prowadzenie.

Ta bramka chyba za bardzo uspokoiła polskich piłkarzy, bo w miarę upływu czas mecz stawał sie wyrównany, a Łotysze coraz częściej zapędzali się w okolice pola karnego Skorupskiego.

Kolejną groźną akcję biało-czerwoni przeprowadzili dopiero w 41. minucie, ale Matrevics nie dał się pokonać Nicoli Zalewskiemu. Krótko później pomocnik Romy znów był bliski powodzenia, tym razem z dalszej odległości, lecz ponownie lepszy okazał się bramkarz Łotyszy.

Rywale reprezentacji Polski w barażach o Euro 2024

Mecz Polska - Łotwa. Najciekawsze akcje

Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza, czyli od gola dla Polski. Po dośrodkowaniu z lewej strony aktywnego Zalewskiego najwyżej wyskoczył Lewandowski i efektownym uderzeniem głową podwyższył na 2:0. To 82. bramka 35-letniego napastnika w reprezentacji Polski - pod tym względem również jest rekordzistą.

Losy meczu były więc już praktycznie rozstrzygnięte, ale wprowadzony w przerwie debiutant Bułka musiał mieć się na baczności. Zwłaszcza w 58. minucie, gdy ładnie obronił strzał z rzutu wolnego Janisa Ikaunieksa.

Trzy minuty później Probierz zdecydował się na potrójną zmianę. Boisko opuścił m.in. Lewandowski, a wśród piłkarzy wprowadzonych do gry był m.in. debiutant Karol Struski

Później aktywny Ikaunieks jeszcze dwa razy sprawdził formę Bułki, kilka razy zaatakowali też gospodarze, ale już bez groźnych sytuacji. Od 78. minuty kibice oglądali trzeci debiut w kadrze - tym razem szansę otrzymał Bartłomiej Wdowik.

Teraz reprezentacja Polski będzie mieć cztery miesiące przerwy. W marcu zagra w barażach o awans do mistrzostw Europy - w półfinale zmierzy się u siebie ze znacznie niżej notowaną Estonią, czyli rywalem nieco podobnym do Łotwy. PAP

REPREZENTACJA w GOL24

Reprezentacja Polski meczem z Łotwą skończyła 2023 rok. Na trybunach PGE Narodowego wiele miejsc zostało pustych, na boisku nie wszystko się zgadzało, ale bramki padły. Oto jak internauci skomentowali widowisko. Oto najlepsze memy

MEMY o meczu Polska - Łotwa. Reprezentacja przebija Sejm, ru...