od 16 lat
Liga Europy. Miało być zwycięstwo a jest kolejna porażka i to znów bez strzelonego gola. Raków Częstochowa w Sosnowcu przegrał z austriackim Sturmem Graz 0:1 w drugim meczu grupy D. Zobaczcie obszerny skrót najciekawszych akcji.

Bramka i sytuacje z meczu Raków Częstochowa - Sturm Graz

Z oficjalnych statystyk wynika, że Raków oddał tylko sześć strzałów w tym dwa celne. Sturm spróbował osiemnaście raz. Sześć uderzeń okazało się w tzw. światło bramki. O wyniku zadecydował w 24 minucie William Bøving. Duńczyk bez przyjęcia kopnął po zbyt krótkim wybiciu Adnana Kovacevicia.

- Sturm wygrał zasłużenie - podkreślił komentujący widowisko dla TVP Sport Artur Wichniarek. O powodach porażki w pomeczowym studiu opowiadał za to były trener Rakowa, Marek Papszun. Jego zdaniem mistrzowie Polski przespali pierwszą połowę, w której dali się zdominować.

Przed Rakowem jeszcze jeden mecz w październiku. Za trzy tygodnie zagra o przełamanie w Portugalii. Rywalem będzie drugi w tabeli Sporting Lizbona, który dziś przegrał u siebie z liderującą Atalantą Bergamo 1:2.

Widowisko w Sosnowcu śledziło w czwartek 8993 osób w tym kilkuset fanów Sturmu Graz.