Jakub Jabłoński
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław w dramatycznych okolicznościach w samej końcówce meczu z ŁKS-em Łódź (2:1) zdobył zwycięską bramkę za sprawą Piotra Samiec-Talara i zapewnił sobie zwycięstwo z ostatnim w tabeli beniaminkiem. Polecamy skrót najciekawszych wydarzeń z tego meczu.

PKO Ekstraklasa. Bramki z meczu Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź

Początek niedzielnego spotkania zdecydowanie należał zdecydowanie do graczy gospodarzy. W 12. minucie po efektownej akcji do siatki przyjezdnych trafił nie kto inny jak niesamowity w tym sezonie Erik Exposito. Hiszpański napastnik dopadł do odbitej od słupka piłki i z zimną krwią wbił futbolówkę do niemal pustej bramki. Później gracze WKS-u stopniowo przejmowali inicjatywę i nie pozwalali gościom na zbyt wiele w ich polu karnym.

Z kolei w 78. minucie doszło do czegoś zaskakującego we Wrocławiu. Fatalnie spisujący się w tym sezonie ŁKS Łódź zdołał na wypełnionym po brzegi Tarczyński Arena doprowadzić do wyrównania. Po akcji z prawej strony Stipe Jurić kapitalnie odnalazł się w polu karnym gospodarzy i w odpowiednim momencie dołożył nogę. Szał radości w sektorze gości, smutek kibiców gospodarzy - przyjezdni wyrównali stan rywalizacji.

W samej końcówce jednak to gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Piotra Samiec-Talara, który kapitalnie uderzył z linii pola karnego. Skrzydłowy oddał mierzony strzał z półwoleja, którym uszczęśliwił swoich kibiców. Rzutem na taśmę Śląsk wygrywa z ŁKS-em.