OPRAC.:
Jakub Jabłoński
PKO Ekstraklasa. Stal Mielec pewnie pokonała w niedzielnym starciu u siebie Ruch Chorzów (3:1). Pierwszy raz w naszej ekstraklasie Maltańczyk otworzył worek z bramkami. Jak się zapisywać na kartach historii to od razu dwukrotnie. Polecamy skrót najciekawszych sytuacji z tego meczu!

PKO Ekstraklasa. Najciekawsze sytuacje z meczu Stal Mielec - Ruch Chorzów

W niedzielnym spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy PGE FKS Stal Mielec pokonała, na własnym stadionie Ruch Chorzów 3:1.

"Niebiescy", głównie ze względów zdrowotnych nie mogli w tym spotkaniu wystąpić w optymalnym zestawieniu. W wyjściowej jedenastce nie było aż sześciu graczy, którzy od pierwszej minuty grali w spotkaniu z Piastem Gliwice. Byli to: Robert Dadok (pauzował za kartki), Miłosz Kozak, Patryk Sikora, Patryk Stępiński, Adam Vlkanova, Tomasz Wójtowicz.

Stal poinformowała w sobotę, że klub otrzymał maila na temat ewentualnego przełożenia tego meczu. Było to jednak mniej niż 24 godziny przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Mielczanie objęli prowadzenie w 11. min. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Macieja Domańskiego Kacper Michalski tak interweniował w polu karnym chorzowian, że piłka trafiła pod nogi Ilja Szkurina. Ten ostatni umieścił ją w siatce.

W 29. min rzut rożny dla Stali wykonał Krystian Getinger. Piłka trafiła do Domańskiego, który będąc 15 metrów od bramki podał do Matthewa Guillaumiera, a ten pokonał Dante Stipica.

W 52. minucie Stal bliska była zdobycia gola. Przeprowadziła wówczas dobrą kontrę, ale strzał Koki Hinokio obronił bramkarz.

Gol na 3:0 padł w 58. min. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Domańskiego, dobrze "główkował" Piotr Wlazło, ale nim piłka wpadła do siatki kopnął ją jeszcze Guillaumier.

Sześć minut później zespół z Górnego Śląska zdobył gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Monety celnym strzałem głową popisał się Josema.

Mimo okazji z obu stron, wynik spotkania nie uległ już zmianie.

W kadrze na ten mecz nie znalazł się Alex Centar. Kilka dni temu mielecki klub poinformował, że 17-letni pomocnik podpisał kontrakt do czerwca 2025 r.

"Utalentowany zawodnik przechodzi do naszego klubu na zasadzie transferu definitywnego z włoskiej drużyny Cagliari, gdzie występował w zespole U-17" - napisano w komunikacie Stali.