Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. W Łodzi spotkali się sąsiedzi w ligowej tabeli, którzy przegrali swoje ostatnie mecze, a sobotnim zwycięstwem mogli oddalić się od strefy spadkowej. Górą okazał się Widzew. Decydującą bramkę strzelił Andrejs Ciganiks. Wahadłowy zdobył najładniejszego gola kolejki?

Bramka z meczu Widzew Łódź - Stal Mielec (1:0)

Spotkanie rozkręcało się długo, bo pierwsze 20 minut toczyło się w wolnym tempie i brakowało w nich sytuacji bramkowych. W końcu jednak zaatakowali łodzianie i zaczęło być ciekawiej. W 23. minucie z dobrego dośrodkowania Niemca Sebastiana Kerka nie skorzystał jednak Dawid Tkacz. Dwie minuty później sprytnym strzałem bramkarza Stali próbował zaskoczyć Bośniak Imad Rondić, który zastępował pauzującego za kartki Hiszpana Jordiego Sancheza.

Na ciekawszą akcję w drugiej połowie trzeba było poczekać 10 minut. W dobrej sytuacji z lewej strony pola karnego znalazł się nieobstawiony Getinger, którego strzał na rzut rożny wybił Ravas. Z czasem jednak inicjatywę przejęli piłkarze Daniela Myśliwca. Gol dla gospodarzy wisiał w powietrzu, ale w dobrych okazjach mylili się Albańczyk Juljan Shehu oraz Rondic.

W końcu jednak w 73. minucie prowadzenie Widzewowi dał Andrejs Ciganiks. Trafienie reprezentanta Łotwy było ozdobą meczu, bo pomocnik łodzian popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego. Podopieczni trenera Kamila Kieresia nie potrafili odpowiedzieć na stratę gola, a do tego mogli przegrać wyżej. W 86. minucie po szybkiej akcji łodzian w świetnej sytuacji znalazł się bowiem Antoni Klimek, ale bardzo dobrze interweniował Kochalski.

Widzew Łódź - PGE FKS Stal Mielec 1:0 (0:0)

• Bramki: 1:0 Andrejs Ciganiks (73).
  • Żółta kartka – Widzew Łódź: Juljan Shehu. PGE FKS Stal Mielec: Michał Trąbka.
  • Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).
  • Widzów: 16 834.
  • Widzew Łódź: Henrich Ravas - Mato Milos, Mateusz Żyro, Juan Ibiza, Andrejs Ciganiks - Bartłomiej Pawłowski (88. Luis da Silva), Marek Hanousek, Dominik Kun, Sebastian Kerk (46. Juljan Shehu), Dawid Tkacz (78. Antoni Klimek) - Imad Rondic.
  • PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Kochalski - Marco Ehmann, Mateusz Matras (72. Łukasz Gerstenstein), Bert Esselink - Mateusz Stępień, Matthew Guillaumier (84. Rafa Santos), Michał Trąbka, Krystian Getinger (80. Krzysztof Wołkowicz) - Maciej Domański, Ilja Szkurin (72. Kai Meriluoto), Koki Hinokio (84. Łukasz Wolsztyński). (PAP)

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Michał Probierz ogłosił powołania na październikowe mecze kadry narodowej. Nowy selekcjoner zaskoczył i nie wybrał kilku zawodników, którzy mieli mocną pozycję w drużynie. Nie zabrakło także kilku niespodzianek wśród powołanych.Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Największe niespodzianki w powołaniach Michała Probierza. W ...