Skrót meczu Wisła Kraków - Motor Lublin. Czerwona kartka na początku spotkania. "Biała Gwiazda" poległa w meczu Fortuna 1. Ligi

Bartosz Głąb
Wisła Kraków nie może zaliczyć do udanych meczu 26. kolejki Fortuna 1. Ligi. Lepszy przy Reymonta 22 okazał się Motor Lublin, który pokonał "Białą Gwiazdę" 3:1. Gospodarze już od 6. minuty grali w osłabieniu, gdy czerwoną kartką ukarany został Bartosz Jaroch. Zobacz skrót meczu Wisła Kraków - Motor Lublin.

Czerwona kartka już w 6. minucie meczu Wisła Kraków - Motor Lublin

Niemal od początku meczu Motor Lublin grał w przewadze. Już w 6. minucie po analizie VAR sędzia Marcin Szczerbowicz ukarał Bartosza Jarocha z Wisły Kraków czerwoną kartką za ostre wejście w rywala. W tym sezonie już 4 razy któryś z piłkarzy "Białej Gwiazdy" wyleciał z boiska.

Dziesięć minut później goście skorzystali z osłabienia rywali i wyszli na prowadzenie. Dobre dośrodkowanie ze skrzydła Michała Króla wykończył dokładnym uderzeniem głową Samuel Mraz. Wisła zdołała wyrównać jeszcze w pierwszej połowie. Wrzutka Jesusa Alfaro trafiła na głowę Jean Romana, a ten skutecznie trafił do siatki gości.

Po zmianie stron gole strzelali już tylko piłkarze lublinianie. Najpierw bramkarza "Białej Gwiazdy" pokonał Piotr Ceglarz, a w 58. minucie po fatalnym błędzie Alvaro Ratona swoje drugie trafienie zanotował Samuel Mraz.

Wisła Kraków po porażce wypadła ze strefy dającej udział gry w barażach o awans do PKO Ekstraklasy, natomiast Motor Lublin jest już na 4. miejscu w tabeli. W następny weekend "Biała Gwiazda" pojedzie do Płocka na mecz z tamtejszą Wisłą, natomiast beniaminek Fortuna 1. Ligi zmierzy się z liderującą w tabeli Arką Gdynia.

Wisła Kraków straciła na długo kolejnego ważnego piłkarza

Fortuna 1. Liga. Wisła Kraków - Motor Lublin 1:3 (1:1)

• Bramki: 26' Jean Roman, - 16', 58' Samuel Mraz, 49' Piotr Ceglarz.
  • Żółte kartki: Alfaro, Szot, Łasicki - Stolarski, Rudol, M. Król, Scalet.
  • Czerwona kartka: 6' Bartosz Jaroch.
  • Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).
  • Widzów: 21 029.

Wisła Kraków: Alvaro Raton - Bartosz Jaroch, Alan Uryga, Joseph Colley (59' Jakub Krzyżanowski), Dawid Szot (37' Igor Łasicki) - Kacper Duda, Marc Carbo - Miki Villar (59' Angel Baena), Jean Roman (74' Dejvi Bregu), Jesus Alfaro - Szymon Sobczak (74' Billel Omrani). Trener: Albert Rude.

Motor Lublin: Kacper Rosa - Paweł Stolarski (46' Jakub Lis), Sebastian Rudol (46' Kamil Kruk), Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz - Michał Król (66' Mariusz Rybicki), Bartosz Wolski, Mathieu Scalet, Piotr Ceglarz - Samuel Mraz (66' Kacper Śpiewak), Kacper Wełniak (72' Rafał Król). Trener: Mateusz Stolarski.

Jakub Rzeźniczak to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w świecie piłki nożnej, ale także polskiego show-biznesu. Były obrońca Kotwicy Kołobrzeg niedługo ma spróbować swoich sił w nowym sporcie - zawalczy w oktagonie z Marcinem Najmanem. 37-latek w wolnym czasie uwielbia podróżować - szczególnie w ciepłe miejsca.Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Jakub Rzeźniczak i jego żona na prywatnych zdjęciach. Piłkar...