Jakub Jabłoński
od 16 lat
Fortuna 1. Liga. Wisła Kraków doznała kolejnej porażki, tym razem na własnym stadionie z niżej notowaną Odrą Opole 1:3. "Biała Gwiazda" na przerwę schodziło nawet z jednobramkowym prowadzeniem po samobójczym trafieniu Mateusza Kamińskiego, ale nie zdołali takiego wyniku dowieźć do końca. Polecamy skrót wideo najciekawszych akcji tego meczu.

Najciekawsze sytuacje z meczu Wisła Kraków - Odra Opole

Gospodarze od 19. minuty grali w osłabieniu, po tym jak Igor Sapała obejrzał drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną. Mimo wszystko Wiślacy w 45. minucie objęli prowadzenie i schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką przed drugą częścią spotkania.

"Biała Gwiazda" dzielnie się broniła przez większą część meczu. Natomiast w 81. minucie za sprawą Piotra Żemło stracili pierwszą bramkę. Żemło najprzytomniej zachował się w polu karnym po dośrodkowaniu z lewej strony i wyrównał stan rywalizacji.

Odra nie chciała poprzestać na pierwszej bramce. Trzy minuty później Din Sula popisał się golem na 2:1 dla przyjezdnych. Belg dobił piłkę do pustej bramki po podaniu Artura Pikki i dał swojej drużynie prowadzenie.

Wynik na 3:1 ustanowił ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry, który po raz kolejny wykorzystał kapitalne zagranie od swojego kolegi z drużyny. Belg znowu musiał dostawić tylko stopę, aby dobić "Białą Gwiazdę".

Wisła Kraków - Odra Opole 1:3 (1:0)
Bramki: Mateusz Kamiński 45' - Piotr Żemło 81', Din Sula 84', 90+6'
Żółte kartki: Kacper Duda 6', Igor Sapała 17', 19', Angel Rodado 49', Dawid Szot 54', Szymon Szobczak 76' - Jakub Szrek 24', Adrian Purzycki 38', Jakub Antczak 90+5'
Sędziował: Marcin Szczerbowicz

Wisła: Raton - Szot, Colley, Satrustegui, Krzyżanowski - Sapała, Duda - Miki Villar, Roman, Alfaro - Rodado
Odra: Haluch - Spychała, Kamiński, Żemło, Szrek - Niziołek, Purzycki - Makuszewski, Gonzalez, Antczak - Czapliński