Śląsk – Arka: Udany powrót WKS-u po przerwie i 10. wygrana w lidze

Dawid Foltyniewicz
Koszykarski Śląsk Wrocław
Koszykarze Śląska Wrocław w udany sposób wrócili do ligowej rywalizacji po ponad dwóch tygodniach przerwy. Podopieczni Andreja Urlepa w 19. kolejce Energa Basket Ligi pokonali u siebie Asseco Arkę Gdynia 86:63.

Przed sobotnim meczem kibice Śląska mogli mieć pewne obawy, czy blisko dwutygodniowa przerwa w treningach (spowodowana pozytywnymi wynikami testów na COVID-19 w zespole) odbije się na postawie drużyny. Podopieczni Andreja Urlepa od pierwszych minut pokazywali jednak, że są wyraźnie lepszą ekipą niż Arka i odnieśli swoje dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie Energa Basket Ligi.
Bardzo dobry występ w szeregach „Trójkolorowych” zanotował zwłaszcza Kodi Justice. Amerykanin nie rozpoczął spotkania w pierwszej piątce, lecz mimo tego okazał się najlepiej punktującym graczem Śląska (18 oczek), rzucając przy skuteczności na poziomie 87 proc.

– To był dla nas bardzo trudny mecz. Pomimo niewielkiej liczby treningów przed spotkaniem jestem bardzo zadowolony z energii, jaką dziś pokazaliśmy. Byliśmy skuteczni i zagraliśmy bardzo solidnie. Udało się też oszczędzić kilku zawodników i rozdzielić minuty między większą liczbę graczy, co jest kolejnym plusem. Przed nami bardzo trudny kalendarz, ale na pewno będziemy chcieli wygrać wszystkie mecze, jakie nas czekają – powiedział na pomeczowej konferencji Andrej Urlep.

Szkoleniowiec WKS-u po starciu z Arką faktycznie powinien mieć powody do zadowolenia. Jego zawodnicy trafili 63 proc. rzutów za dwa i 38 proc. prób za trzy punkty. Powinni oni jednak poprawić skuteczność na linii rzutów osobistych (tylko 54 proc.). Śląsk pozwolił rywalom na zaledwie 8 asyst, wrocławianie zanotowali ich dwa razy więcej.

Wrocławianie nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek. We wtorek czeka ich mecz w litewskim Poniewieżu z miejscowym BC Lietkabelis w ramach 10. kolejki 7DAYSEuroCupu. Początek spotkania o godz. 18.