Dawid Foltyniewicz
Doczekali się! Koszykarze Śląska Wrocław po ośmiu porażkach z rzędu odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie 7DAYS EuroCupu. Mistrzowie Polski pokonali w Hali Stulecia Dolomiti Energię Trento 80:57.

Śląsk w pierwszych ośmiu kolejkach 7DAYS EuroCupu notował wyłącznie porażki. Koszykarze WKS-u w środowy wieczór chcieli więc zrobić swoim kibicom przedświąteczny prezent w postaci pierwszego w tym sezonie zwycięstwa w europejskich pucharach. Dolomiti Energia Trento to najsłabszy obok „Trójkolorowych” zespół grupy B i – przynajmniej na papierze – rywal w zasięgu wrocławian. W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy wygrali pierwszą partię 27 :14. Warto jednak zaznaczyć, że duża w tym „zasługa” fatalnej skuteczności włoskiej drużyny.

Przyjezdni w drugiej „ćwiartce” nie zdołali nastawić swoich celowników. Śląsk natomiast z dużym spokojem konstruował swoje akcje i powiększał przewagę. Liderem WKS-u pod względem zdobyczy punktowych był Jeremiah Martin (16 punktów w pierwszej połowie), ale siłą mistrzów Polski był przede wszystkim kolektyw. Podopieczni Andreja Urlepa zachowywali czujność w defensywie i wykorzystywali nieporozumienia w ekipie Dolomiti, dzięki czemu schodzili na przerwę przy prowadzeniu 47:28.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze robili dobry użytek z wolnych przestrzeni, jakie pozostawiało pod koszem Dolomiti. Włoski zespół nie potrafił nawiązać ze Śląskiem wyrównanej walki. Choć WKS-owi kilkukrotnie w tym sezonie 7DAYS EuroCupu zdarzało się wypuszczać z rąk wysokie prowadzenie, to już po trzeciej kwarcie można było powiedzieć, ze drużyna z Dolnego Śląska przesądziła o rozstrzygnięciu.

Na dziesięć minut przed końcową syreną „Trójkolorowi” prowadzili 62:37. Śląsk bez żadnego problemu zdołał utrzymać wysoką przewagę, wygrał 80:57 i po zakończeniu meczu mógł świętować pierwsze zwycięstwo w tym sezonie 7DAYS EuroCupu! Drużyna prowadzona przez Andreja Urlepa wciąż zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy B. Wygrana daje jednak nadzieję na wywalczenie awansu do fazy play-off, w której zagra osiem najlepszych zespołów grupy.