Śląsk – Gran Canaria: Hiszpanie w ostatniej kwarcie uciekli WKS-owi [ZDJĘCIA]

Dawid Foltyniewicz
Koszykarze Śląska Wrocław w 10. kolejce 7DAYS EuroCupu ulegli Gran Canarii 79:91. Oba zespoły przez trzy pierwsze kwarty toczyły wyrównane spotkanie. W ostatniej kwarcie zdecydowanie lepsi okazali się goście z Hiszpanii.

Przed środowym meczem kibice ostrzyli sobie zęby na starcia reprezentantów Polski. W kadrze Gran Canarii znajdują się Aleksander Balcerowski i A.J. Slaughter. Ten drugi nie pojawił się jednak na parkiecie – z występu we Wrocławiu wykluczyła go kontuzja.

Śląsk dobrze wszedł w spotkanie. Daniel Gołębiowski zdobył pierwsze punkty zaledwie kilka sekund po rozpoczęciu gry. Jakub Nizioł popisał się efektownym wsadem, a Conor Morgan i Aleksander Dziewa zanotowali celne rzuty za trzy. W połowie pierwszej kwarty gospodarzy dopadł jednak mały kryzys – wrocławianie często tracili piłkę pod koszem rywali i nadziewali się na kontry rywali.

W drugiej kwarcie zdobywanie punktów przychodziło WKS-owi z nieco większym trudem. Przyjezdni uszczelnili obronę i kilkukrotnie rzucali celne „trójki”. Najwięcej krwi napsuł Śląskowi David Mutaf, który w pierwszej połowie zdobył 13 punktów. Mistrzowie Polski zaliczyli dobrą końcówkę drugiej „ćwiartki”, dzięki czemu schodzili na przerwę przy niewielkiej stracie do przeciwników – 41:44.

Po zmianie stron Śląsk udowodnił, że z najlepszymi drużynami EuroCupu potrafi walczyć jak równy z równym. Podopieczni Andreja Urlepa rzucali ze stosunkowo wysoką skutecznością i ustrzegali się prostych błędów, które przytrafiały im się w pierwszej połowie.

Spotkanie w Hali Stulecia przebiegało według podobnego scenariusza co pierwsze starcie obu drużyn w tym sezonie. W 1. kolejce 7DAYS EuroCupu Gran Canaria i Śląsk przez trzy kwarty toczyły wyrównany bój, ale w ostatniej kwarcie górą byli Hiszpanie. Podobnie było w środę – Śląsk do ostatnich minut walczył o zwycięstwo, ale w kluczowych momentach spotkania skuteczniejsi okazali się goście. Gran Canaria zdominowała WKS zwłaszcza pod względem zbiórek w ofensywie i ostatecznie wygrała 91:79.

Śląsk po 10 kolejkach 7DAYS EuroCupu mają na koncie jedno zwycięstwo i dziewięć porażek. Mistrzowie Polski zajmują ostatnią pozycję (10.) w tabeli grupy B.