Śląsk Wrocław mistrzem Polski! Dokonały tego siedemnastolatki z sekcji kobiecej!

jg
Śląsk Wrocław wreszcie może pochwalić się spektakularnym sukcesem! Drużyna dziewcząt do lat 17 pokonała w finale Centralnej Ligi Juniorów 4:3 Górnika Łęczna i została mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej. To pierwszy złoty medal w historii sekcji kobiecej WKS-u. Bohaterką finału została Oliwia Związek, która strzeliła aż cztery gole dla wrocławianek. Trenerką mistrzyń jest Patrycja Falborska.

Piłkarki Śląska Wrocław mistrzyniami Polski U17!

Mecz rozpoczął się w najlepszy możliwy sposób dla piłkarek Patrycji Falborskiej - już w drugiej minucie wyszły na prowadzenie. Prostopadłym podaniem obsłużona została Oliwia Związek i w sytuacji sam na sam z Sandrą Urbańczyk uderzyła pewnie tuż przy słupku. Wrocławianki cieszyły się prowadzeniem przez 10 minut, gdy do wyrównania uderzeniem z dystansu doprowadziła Inez Sikora.

Obraz finałowego starcza na jakiś czas uległ zmianie, brakowało konkretnych sytuacji pod obiema bramkami, aż w 32 minucie Trójkolorowe ponownie objęły prowadzenie. Znów do siatki Górniczek trafiła Oliwia Związek, tym razem jednak wykorzystała odbitą piłkę po interwencji bramkarki z Łęcznej. Wrocławianka dopadła do piłki, minęła jeszcze golkiperkę Górnika i uderzeniem pod poprzeczkę zdobyła drugą bramkę.

Radość z ponownego prowadzenia nie trwała jednak zbyt długo. W 35 minucie długą piłkę za linię obrony Śląska przejęła Sikora i płaskim strzale przy słupku pokonała Julię Galewską. Tuż przed końcem podstawowego czasu gry pierwszej połowy drużyna z Łęcznej wyszła na prowadzenie po rzucie rożnym, gdy piłkę w siatce umieściła Oliwia Stachura.

Druga odsłona od pierwszych minut rozgrywana była pod dyktando podopiecznych Patrycji Falborskiej. Zawodniczki WKS-u wyprowadzały kolejne ataki, jednak albo brakowało celnego uderzenia, albo lepszego rozwiązania ostatniej fazy akcji. W 62 minucie Związek potwierdziła świetną formę, zdobywając przepiękną bramkę. Otrzymała piłkę na 16 metrze, minęła defensorkę i uderzeniem w okienko wyrównała stan meczu. To jednak nie wszystko - zaledwie kilka minut później strzeliła czwartego gola. Po wymianie kilku podań zawodniczka WKS-u wykończyła akcję z bliskiej odległości.

Wydawałoby się, że to zawodniczki z Łęcznej będą dążyły do wyrównania. I faktycznie, trafiły nawet w poprzeczkę, ale poza tym to wrocławianki kreowały kolejne sytuacje. Najbliżej zamknięcia meczu były już w doliczonym czasie, gdy po podaniu z bocznej strefy piłki poleciała w kierunku Nadii Sobel, ta jednak nie zdołała już podwyższyć prowadzenia. Piłkarki Śląska Wrocław U17 odniosły historyczny sukces, sięgając po pierwszy tytuł mistrzyń Polski w ramach sekcji piłki nożnej kobiet wrocławskiego klubu.

- Widziałam po dziewczynach, że mogłyby przegrywać nawet 0:3 i wierzyłyby dalej, że odniosą zwycięstwo. To przekonanie było bardzo silne głównie dlatego, że poparte zostało czymś autentycznym. Od początku w tym wszystkim byłyśmy sobą i otwarcie mówiłyśmy, że bardzo chcemy zdobyć złoty medal - chcemy być po prostu najlepsze. Dzięki temu, że rozmawiałyśmy o tym każdego dnia, to przyzwyczaiłyśmy się do tych myśli i nie ukrywałyśmy przed sobą, że czegoś bardzo pragniemy. Zaczęłyśmy pragnąć razem i dzięki temu miało to jeszcze większą moc – komentowała sukces swoich podopiecznych trenerka Śląska Wrocław U17 Patrycja Falborska.

Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 4:3 (2:3)