Śląsk zrobił krok do finału Energa Basket Ligi! WKS pokonał Czarnych Słupsk

Dawid Foltyniewicz
Paweł Relikowski
Koszykarze Śląska Wrocław w pierwszym półfinale Energa Basket Ligi pewnie pokonali na wyjeździe zwycięzcę fazy zasadniczej – Grupę Sierleccy Czarnych Słupsk – 77:57. Do finału rozgrywek awansuje pierwszy zespół, który wygra trzy mecze. Kolejne spotkanie Śląska z Czarnymi w czwartek o godz. 17.30.

Pierwsza połowa spotkania była niezwykle nerwowa i wyrównana. Gospodarze byli minimalnie lepsi po pierwszej kwarcie. W drugiej odsłonie Śląsk odrobił jednak straty i na przerwę schodził z niewielką przewagą. Czarnym brakowało skuteczności rzutowej (30,4 proc. z gry przy 44,4 proc. rywali), a koszykarze WKS-u skutecznie powiększali swoje prowadzenie. Ostatecznie „Trójkolorowi” pokonali zwycięzców fazy zasadniczej Energa Basket Ligi 77:57.

O sile wrocławskiego zespołu stanowili w głównej mierze Travis Trice (17 punktów) i Kerem Kanter (12). Ten pierwszy rzucał za dwa ze stuprocentową skutecznością (5/5).

Drugi półfinał z udziałem Czarnych i Śląska zaplanowano w Słupsku na czwartek. Następnie rywalizacja przeniesie się do Wrocławia. Spotkanie na terenie WKS-u odbędzie się w niedzielę (godz. 20.30).

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – WKS Śląsk Wrocław 57:77 (23:20, 12:21, 10:20, 12:16)
Czarni: Beech 14, Witliński 14, Garrett 8, Klassen 5, Musiał 5, Lewis 4, Słupiński 4, Young 3, Jankowski 0, Kulikowski 0.
Śląsk: Trice 18, Kanter 17, Kolenda 12, Ramljak 10, Dziewa 7, Meiers 7, Justice 4, Wójcik 2, Gordon 0, Tomczak 0.