Dawid Foltyniewicz
KGHM BC Polkowice górą w pierwszych derbach Dolnego Śląska w KGHM Ślęza Arenie. „Pomarańczowe” pokonały Ślęzę Wrocław 64:51.

W środę zawodniczki KGHM BC Polkowice nie pozostawiły wątpliwości, do kogo należy tytuł najlepszej drużyny Dolnego Śląska. Przez siedem pierwszych minut „Pomarańczowe” kompletnie zdominowały rywalki, zaczynając mecz od stanu 21:4. Taki wynik dał im bardzo komfortowe prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkania.

Chociaż koszykarkom Ślęzy w lepszych fragmentach udawało się zmniejszać stratę, polkowiczanki za chwilę odpowiadały kolejnymi celnymi trafieniami, ponownie odbudowując przewagę. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 9:23, w drugiej BC jeszcze poprawił wynik, wygrywając 18:23. W trzeciej lepsze były koszykarki Ślęzy (16:10) jednak nie zagroziło to prowadzeniu „Pomarańczowych”. Mecz ostatecznie zakończył się pewnym zwycięstwem 51:64.