"Słonie" w pierwszym tej zimy meczu kontrolnym pokonały III-ligowca z Ostrowca Świętokrzyskiego

Piotr Pietras
Zespół Bruk-Betu Termaliki w pierwszym meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym pokonał 4:2 III-ligowy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. www.termalica.brukbet.com
W pierwszym meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym zespół Bruk-Betu Termaliki pokonał III-ligowca z Ostrowca Świętokrzyskiego.

W zespole z Niecieczy nieoficjalny debiut zanotował 19-letni obrońca Marcin Grabowski, który do końca obecnego sezonu został wypożyczony z Wisły Kraków. W pierwszej odsłonie zagrał na pozycji lewego obrońcy, natomiast po przerwie wystąpił w roli lewego pomocnika i trzeba przyznać, że na tle trzecioligowca zaprezentował się korzystnie. W drugiej odsłonie zapisał na swoim koncie asystę przy golu Vladislavsa Gutkovskisa.
Niecieczanie korzystnie zaprezentowali się w ofensywie. Dobrze grali skrzydłami (wyróżnił się Martin Miković), natomiast trzykrotnie na listę strzelców wpisali się napastnicy. Sam Gutkovskis, którego pozyskaniem już podczas przerwy zimowej zainteresowany jest Raków Częstochowa, strzelił dwie bramki. Łotysz mógł zapisać na swoim koncie hat-tricka, lecz w innej sytuacji trafił piłką w słupek.
W zespole KSZO zagrał się były zawodnik Sandecji Nowy Sącz i Kolejarza Stróże, ostatnio zawodnik Chojniczanki, Wojciech Trochim.
W kolejnym meczu kontrolnym, w najbliższą sobotę, „Słonie” zmierzą się w Niecieczy z II-ligową Stalą Stalowa Wola.

BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA – KSZO OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI 4:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Miković 21, 2:0 Gutkovskis 30, 3:0 Gutkovskis 50, 3:1 Bełczowski 57, 4:1 Jelić 66, 4:2 Tadrowski 89.
Bruk-Bet Termalica: I połowa: Pawelski – Wasielewski, Szarek, De Amo, Grabowski – Gergel, Jovanović, Bezpalec, Purece, Miković – Gutkovskis. II połowa: Dybowski – Grzybek, Iwanicki, Putiwcew, Oleksy – Wasielewski, Kamiński, Wlazło, Grabowski – Gutkovskis, Jelić oraz Janczy, Kolano, Matuszewski.