Tomasz Górski
EAST NEWS
Polacy za granicą. W 3. kolejce angielskiej Championship Southampton wygrał na wyjeździe z Plymouth (2:1) i awansował na drugie miejsce w tabeli. Cały mecz w barwach "Świętych" rozegrał Jan Bednarek, który popełnił błąd w ustawieniu przy straconej bramce. Goście zapewnili sobie komplet punktów w ostatniej akcji meczu.

Southampton wygrywa na wyjeździe. Bierna postawa Jana Bednarka przy straconej bramce

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem. Obie drużyny skupiły się na wytrącaniu rywala z trymu. W 25. minucie bramkarz gospodarzy, Conor Hazard, sparował strzał Nathana Telli w prawy dolny róg.

Po zmianie stron działo się zdecydowanie więcej. W 49. minucie, po podaniu Adama Armstronga, Nathan Tella uderzył nie do obrony z krawędzi pola karnego przy lewym słupku. Gospodarze wyrównali już po dwóch minutach. Prawą stroną przedarł się Morgan Whittaker, który dośrodkował przed bramkę "Świętych". Wydawało się, że Jan Bednarek miał tę sytuację pod kontrolą. Jednak zza jego pleców wyskoczył Ryan Hardie, który z bliska skierował piłkę do siatki.

Po godzinie gry drużyna prowadzona przez Russella Martina mogła ponownie wyjść na prowadzenie w 60. minucie. Bliski pokonania bramkarza rywali był Stuart Armstrong, ale zabrakło naprawdę niewiele - obił poprzeczkę.

Plymouth mogło za to zgarnąć komplet punktów w doliczonym czasie gry. ale Whittaker trafił z bliska w słupek. Niewykorzystana sytuacja zemściła się 120 sekund później. Che Adams dopada do odbitej piłki i uderzeniem w lewy dolny róg trafił do siatki, zapewniając tym samym cenne zwycięstwo.

Skrót meczu

Po trzech meczach "Święci" z 7 punktami zajmują trzecie miejsce w tabeli. W następnej kolejce Southampton zagra u siebie z QPR. Pierwszy gwizdek sędziego w sobotę (26 sierpnia) o godz. 16.