Spacerek Pogoni Baltica Szczecin w Jeleniej Górze

Jakub Lisowski
Pogoń Baltica Szczecin po zwycięstwie w Jeleniej Górze.
Pogoń Baltica Szczecin po zwycięstwie w Jeleniej Górze. Pogoń Baltica Facebook
Szczecinianki wygrały ostatni mecz rundy zasadniczej ekstraklasy piłkarek ręcznych. I już 1 kwietnia rozpoczną walkę o medale mistrzostw Polski.

Sobotni mecz Pogoni w Jeleniej Górze nie miał elementu, który warty byłby zapamiętania w obu klubach. Różnica w potencjałach drużyn jest tak duża, że szczecinianki rozpoczęły spotkanie od prowadzenie 7:0 (10. minuta) i dopiero przy takiej przewadze rywalki zdołały zdobyć pierwszą bramkę. Przewaga przed przerwą jeszcze wzrosła, ale pogoniarki wszystko kontrolowały.

Nieudany dla nich był jedynie pierwszy fragment gry po przerwie. KPR rzucił trzy bramki z rzędu i doprowadził do stanu 10:17. Mógł nawet więcej, ale zmarnował dwa rzuty karne. Gdy jednak szczecinianki znów „otworzyły” bramkę, to spokojnie powiększyły przewagę.

Pogoń rundę zasadniczą rozgrywek zakończyła na 5. pozycji. Już w nadchodzący weekend rozpocznie walkę w grupie mistrzowskiej, w której zagra najlepszych sześć ekip I etapu. To dopiero po meczach każdy z każdym poznamy mistrza i medalistów. II część sezonu nasz zespół rozpocznie od wyjazdowego spotkania z Vistalem Gdynia.

KPR Jelenia Góra – Pogoń Baltica Szczecin 20:35 (7:17)
PB: Płaczek, Wierzbicka – Zawistowska 9, Królikowska 7, Jaszczuk 4, Szczecina 3, Bancilon 3, Blazevic 3, Noga 2, Koprowska 2, Zimny 1, Kochaniak 1, Costa.

Pozostałe wyniki 22. kolejki: Energa AZS – Piotrcovia 30:27, Zagłębie – KPR Kobierzyce 33:16, Start – UKS 35:26, AZS Gdańsk – Selgros Lublin 24:30, Vistal – Olimpia 25:23.

1. Vistal Gdynia 22- 36- 607:488
2. Zagłębie Lubin 22- 35- 586:485
3. Kram Start Elbląg 22- 34- 642:530
4. MKS Selgros Lublin 22- 34- 659:496
5. Energa AZS Koszalin 22- 30- 608:532
6. Pogoń Baltica Szczecin 22- 30- 574:479
7. AZS Łączpol Gdańsk 22- 23- 576:580
8. KPR Kobierzyce 22- 12- 478:607