Sparingi. Zagłębie pokonało Wisłę Kraków 4:1 ZDJĘCIA

Leszek Jaźwiecki
Sparingi. Zagłębie pokonało Wisłę Kraków 4:1
Sparingi. Zagłębie pokonało Wisłę Kraków 4:1 Lucyna Nenow
Przygotowujące się do nowego sezonu Zagłębie Sosnowiec pokonało u siebie Wisłę Kraków 4:1. Dla gości był to generalny test przed ligą.

Po powrocie z tygodniowego zgrupowania w Wodzisławiu piłkarze Zagłębia zagrali u siebie z Wisłą Kraków. Po dwóch wcześniejszych porażkach – z Karpatami Lwów 0:2 i MFKKarwina 1:4 – tym razem sosnowiczanie schodzi odnieśli przekonywujące zwycięstwo 4:1 (1:0).

W zespole z Sosnowca dobrze zaprezentowali się testowani zawodnicy. Zaimponował przede wszystkim Alexander Christovao, autor dwóch goli. 24-letni reprezentant Angoli zadebiutował już w meczu z Karwiną.

Na listę strzelców wpisał się także pozyskany z Chojniczanki Chojnice Patryk Mikita. Blisko przez 80 minut zaprezentował się Anglik Hakeem Araba. 26-letni snajper dołączył do zespołu pod koniec zgrupowania, Araba ostatnio grał w jednym z zespołów duńskiej ekstraklasy.

Podopieczni Dariusza Banasika objęli prowadzenie po bramce pozyskanego z Legii Warszawa 20-letniego Tomasza Nawotki, goście wyrównali zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie. Potem do siatki trafiali już tylko piłkarze z Sosnowca.

Dla piłkarzy Wisły był to ostatni sprawdzian przed ligowym meczem z Pogonią Szczecin. Zagłębie czekają jeszcze dwa sparingi z ŁKS Łódź i GKS 1962 Jastrzębie oraz mecz Pucharu Polski z Chełmianką Chełm lub Rozwojem Katowice.

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 4:1 (1:0)

1:0 Tomasz Nawotka (21),
1:1 Carlitos (49),
2:1 Alexander Christovao (51.),
3:1 Patryk Mikita (57),
4:1 Alexander Christovao (60)

Zagłębie: Kudła – Wrzesiński, Najemski, Cichocki (46. Jędrych), Udovicić – Nawotka, Milewski, Nowak, Łuczak (46. Mikita) – Araba (79. Krzykowski), Christovao (67. Mularczyk).

Wisła: Cuesta – Arsenić (64. Małecki), Głowacki, Gonzalez – Cywka (81. Bartosz), Velez (58. Wojtkowski), Halilović, Brlek, Sadlok – Carlitos (58. Paweł Brożek), Boguski (73. Stilić).

Materiał oryginalny: Sparingi. Zagłębie pokonało Wisłę Kraków 4:1 ZDJĘCIA - Dziennik Zachodni