Bartosz Głąb
Sporting Lizbona nowym mistrzem Portugalii.
Sporting Lizbona nowym mistrzem Portugalii. Antonio Pedro Santos / PAP
Sporting Lizbona po raz 20. w swojej historii może świętować zdobycie mistrzostwa Portugalii. Ekipa ze stolicy kraju już oficjalnie sięgnie po tytuł na dwie kolejki przed końcem sezonu, gdyż będąca na 2. miejscu Benfica Lizbona nieoczekiwanie przegrała na wyjeździe z Famalicao 0:2 i straciła matematyczne szanse na obronę trofeum.

Sporting Lizbona sięgnął po tytuł mistrza Portugalii

Sporting swoje spotkanie ligowe rozegrał w sobotę i planowo rozbił na własnym stadionie Portimonense 3:0. Gospodarze do przerwy skromnie prowadzili 1:0, ale w drugiej połowie dołożyli kolejne dwa trafienia i mogli cieszyć się z 27. zwycięstwa w sezonie ligowym. Przewaga w tabeli nad druga Benficą była na tyle duża, że kwestią czasu było zdobycie przez Lwy 20. w swojej historii mistrzostwa kraju.

Wydawało się jednak, że na świętowanie Sporting będzie musiał poczekać jeszcze tydzień, gdyż Benfica była zdecydowanym faworytem meczu z Famalicao. Orły nieoczekiwanie przegrały 0:2 i 8 punktów różnicy na 2 kolejki przed końcem sezonu oznacza, że Sporting może już otwierać szampany. W niedzielną noc stolicę Portugalii opanowali kibice Zielono-Białych.

Real mistrzem Hiszpanii. Wszystko przez porażkę Barcelony

Kibice Sportingu Lizbona świętują mistrzostwo Portugalii.
Kibice Sportingu Lizbona świętują mistrzostwo Portugalii. Manuel De Almeida / PAP

Pod koniec maja ekipa prowadzona przez Rubena Amorima stanie przed szansą sięgnięcia po "dublet". W finale Pucharu Portugalii zmierzy się z FC Porto.

Sporting wygrał mistrzostwo kraju po 3 latach przerwy. W poprzednim sezonie po tytuł sięgnęła właśnie Benfica. Ligowe podium uzupełni ktoś z dwójki FC Porto i Sporting Braga. Oba zespoły dzieli punkt różnicy, ale w lepszej sytuacji na finiszu sezonu są ci pierwsi. W lidze portugalskiej dwa pierwsze miejsca dają szansę gry w Lidze Mistrzów

Jakub Rzeźniczak to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w świecie piłki nożnej, ale także polskiego show-biznesu. Były obrońca Kotwicy Kołobrzeg niedługo ma spróbować swoich sił w nowym sporcie - zawalczy w oktagonie z Marcinem Najmanem. 37-latek w wolnym czasie uwielbia podróżować - szczególnie w ciepłe miejsca.Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Jakub Rzeźniczak i jego żona na prywatnych zdjęciach. Piłkar...