Jan Otałęga
Małgorzata Trybańska-Strońska reprezentuje AZS AWF Kraków
Małgorzata Trybańska-Strońska reprezentuje AZS AWF Kraków Wacław Klag/archiwum
Małgorzata Trybańska-Strońska z krakowskiego AZS AWF zdobyła na rozpoczętych w piątek w Bydgoszczy 92. mistrzostwach Polski srebrny medal w trójskoku. To jedyny medal krakowskiej ekipy w rozpoczętych w Bydgoszczy 92. mistrzostwach Polski.

Krakowianka skoczyła 13,75 m i uległa tylko Annie Jagaciak (OŚ AZS Poznań) 14,00; piąta była Justyna Ostrowska (AZS AWF Kraków) 13,04. To 37. medal MP seniorek zarazem w dal i trójskoku 35-letniej zawodniczki AZS AWF.

Najszybszym sprinterem na 100 m został Karol Zalewski ((AZS UWM Olsztyn) 10,30. Najszybszą Polką na tym dystansie okazała się 19-letnia Ewa Swoboda (UKS Czwórka Żory) 11,34. Nasza utalentowana juniorka czyni szybkie postępy i wygrywa już z seniorkami w kraju. Bieg na 1500 m wygrał Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz) 3.39,45, który jest specjalistą na 800 m i tu był nawet mistrzem Europy. Czwarta była w kuli 18-letnia juniorka Wawelu Kraków Anna Niedbała, 15,46 to jej rekord życiowy. Najdalej pchnęła Klaudia Kardasz (Podlasie Białystok) 16,79.

Uczestnicy 92. MP walczą o 36 komplety medali w konkurencjach indywidualnych oraz 4 w sztafetach. Innym niezmiernie ważnym ich zadaniem jest zdobycie minimów PZLA na igrzyska w Rio de Janeiro lub do lipcowych mistrzostw Europy w Amsterdamie, a dla tych młodszych - minimów na młodzieżowe mistrzostwa świata w lipcu, też w Bydgoszczy.

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Srebrny medal Małgorzaty Trybańskiej-Strońskiej podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski - Dziennik Polski