Stal Grudziądz kontra OPP Powiat Kołobrzeski. Kołobrzeżanie nie mieli zagrywki

Krzysztof Marczyk
Siatkówka/II liga. Przegrana OPP Powiatu ze Stalą w ostatnim meczu rundy zasadniczej oraz gorsza pozycja wyjściowa przed play-offami.

Podopieczni trenerów Leszka Kowalewskiego i Waldemara Pankiewicza w pierwszym secie zostali wręcz zbombardowani zagrywką i nie potrafili znaleźć recepty na dobrze radzących sobie w tym elemencie gospodarzy. Inna rzecz, że goście sami mieli problemy z zagrywką i to widoczne było przez całe spotkanie (łącznie aż 24 zepsute zagrania w czterech setach).

Druga część meczu poszła kołobrzeżanom dobrze i wydawało się, że ci wrócą do gry po słabszym momencie. Nic bardziej mylnego. Drugi set nie podziałał na ekipę OPP pozytywnie i mobilizująco, bo ci już do końca meczu grali nierówno. Ich gra była szarpana i nerwowa. Trenerzy próbowali reagować, ale ich wysiłki spełzły na niczym. Kiedy wydawało się, że w dalszych partiach drużyna z Kołobrzegu zdoła nawiązać walkę z rywalem, ta w trudno wytłumaczalny sposób zaczęła robić błąd za błędem. A już czwarty set, przy stanie 5:5, to już niemal całkowite odpuszczenie gry. Z Powiatowych zupełnie uszło powietrze, jak gdyby ci z niecierpliwością wyczekiwali już fazy pucharowej.

W play-offach zagra osiem zespołów, czyli prawie wszystkie z 9-zespołowej ligi. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych meczów. Pierwsze terminy zaplanowano na 16-17 lutego, a potem 2-3 marca. W tej fazie Powiatowi pojadą do Gdańska na mecz z miejscowym Stoczniowcem, Orzeł Międzyrzecz zagra z outsiderem, Trójką Nakło, a rywalem Stali będzie Trefl Lębork. Z kolei Noteć Czarnków podejmie KU AZS UZ Zieloną Górę.

Stal Grudziądz - OPP Powiat Kołobrzeski 3:1 (25:20, 23:25, 25:22, 25:14)
OPP Powiat: Zapaśnik, Śląski, Bartnik, Tołoczko, Sikorski, Paśnik, Grot (libero) - Kopiński, Markiewicz, Markowski (libero), Pankiewicz.

Materiał oryginalny: Stal Grudziądz kontra OPP Powiat Kołobrzeski. Kołobrzeżanie nie mieli zagrywki - Głos Koszaliński