Wojciech Konończuk
Trenerzy Jagielloni i Stali liczyli na więcej, ale szanują remis
Trenerzy Jagielloni i Stali liczyli na więcej, ale szanują remis jagiellonia.pl
Po zakończonym remisem 1:1 wyjazdowym spotkaniu PKO Ekstraklasy ze Stalą Mielec trener Jagiellonii Białystok Maciej Stolarczyk podkreślał rozczarowanie brakiem zwycięstwa. Zarówno szkoleniowiec Żółto-Czerwonych, jak i Kamil Kiereś ze Stali podkreślali jednak, że o ile do przerwy to Jaga dyktowała warunki na boisku, to po zmianie stron drużyną lepszą byli gospodarze.

Oto wypowiedzi trenerów obu zespołow z konferencji prasowej.

MACIEJ STOLARCZYK (Jagiellonia): Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Strzeliliśmy szybko gola i mieliśmy kontrolę nad przebiegiem rywalizacji. Rywal nie był w stanie nam zagrozić. Sytuacja zmieniła się w drugiej części meczu. Zostaliśmy zepchnięci do obrony, Stal wyrównała i miała kolejne okazje. My też mieliśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy. Z tego powodu jesteśmy źli i rozczarowani. W szatni widziałem po spotkaniu na twarzach zawodników ogromne rozczarowanie. Szanujemy ten punkt, ale nie ukrywam, że apetyty mieliśmy większe. Rywal był mocno zdeterminowany po zmianie trenera. Drużyna przeciwnika zyskała dodatkowy impuls.

KAMIL KIEREŚ (Stal): Pierwsza połowa dla nas do zapomnienia. Zagraliśmy słabe zawody, mieliśmy trudne momenty. Na pewno nie jest łatwe dla zawodników, gdy przy zmianie trenera już w trzeciej minucie traci bramkę. W szatni powiedziałem zawodnikom, że są takie chwile, gdy nie idzie, ale trzeba to przetrwać. Jagiellonia mogła zdobyć drugą bramkę. W przerwie dokonaliśmy korekt, przekazaliśmy uwagi graczom. Drużyna mentalnie była w trudnym momencie, ale udało się do niej dotrzeć. Było to widać w drugiej części. Stworzyliśmy sporo sytuacji, wierzyliśmy w zwycięstwo. Było blisko, ale czegoś zabrakło. Oba zespoły nie poprawiły swojej sytuacji w tabeli, ale szanujemy ten zysk, zwłaszcza po pierwszej połowie.