Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W sobotę w Piekoszowie odbył się III Bieg z Flagą, którego...

Startowałeś w III Biegu z Flagą w Piekoszowie. ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH [WIDEO]

W sobotę w Piekoszowie odbył się III Bieg z Flagą, którego trasa liczyła 10 kilometrów. Wystartowali zawodnicy nie tylko z Kielecczyzny. Wśród nich był Zbigniew Piątek, wójt Piekoszowa.

-Co roku biorę udział w tym biegu - mówił na starcie Zbigniew Piątek, były utytułowany kolarz, olimpijczyk, a obecnie wójt Piekoszowa. -Ciesze się, że takie zawody są, że możemy uczcić ważne rocznice, święta państwowe w Piekoszowie. Tym biegiem czcimy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oddajemy cześć tym, którzy tworzyli tę konstytucję. Fajnie, że z każdym rokiem jest nas coraz więcej. Możemy startować, uczcić Święto Flagi. Fajnie, aktywnie spędzony czas przez mieszkańców - dodał Zbigniew Piątek.

Przed wyruszeniem w trasę zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego".
-Bardzo fajna, patriotyczna impreza - mówił Michał Bąk - Z przyjemnością uczestniczę w takich biegach. Mimo że wczoraj startowałem w Skarżysku - Kamiennej i Końskich, to nie mogło mnie tu zabraknąć. Pomysł bardzo cenny, takich biegów powinno być jak najwięcej. Przez to uczymy młodsze pokolenia pamięci o historii. Oby jak najwięcej było takich biegów i oby przyciągały jak najwięcej uczestników - powiedział Michał Bąk z miejscowości Chełmce.
Bieg wygrał Michał Bąk z Chełmiec - 35,05, drugie miejsce zajął Michał Kołomański - 35,24, a trzecie Mariusz Kwarciak - 35,37.
Wśród kobiet wygrała Anna Jamioł - 48,38, druga była Zuzanna Gajek - 48,43, a trzecia Urszula Florecka - 50,57.
Dorota Kułaga

Polecamy

Piłkarz Górnika zdobył bramkę, ale nie był zadowolony. Dał temu upust w wywiadzie

Piast - Jagiellonia LIVE! Tytuł na wyciągnięcie ręki dla "Dumy Podlasia"