Superpuchar Hiszpanii. Robert Lewandowski z pięknym golem w El Clasico. Hat-trick Viniciusa Juniora. Real rozbił Barcelonę

Bartosz Głąb
Real Madryt - FC Barcelona 4:1
Real Madryt - FC Barcelona 4:1 PAP/EPA
Superpuchar Hiszpanii. Robert Lewandowski zdobył pięknego gola w prestiżowym meczu z Realem Madryt rozgrywanym w Rijadzie. Polak strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza "Królewskich". Jednak tego dnia nie do zatrzymania był Vinicius Junior, który już do przerwy skompletował hat-tricka. Jedno trafienie dołożył także Rodrygo.

Superpuchar Hiszpanii. Real Madryt piorunująco rozpoczął El Clasico

W meczu finałowym Superpucharu Hiszpanii doszło do El Clasico. Na KSU Stadium w Rijadzie Barcelona zmierzyła się z Realem Madryt. Od pierwszej minuty w barwach "Dumy Katalonii" wystąpił Robert Lewandowski.

Mecz fantastycznie rozpoczął się dla "Królewskich". Już w 6. minucie Jude Bellingham zagrał fantastyczne, prostopadłe podanie do Viniciusa Juniora, ten wyszedł sam na sam z Inakim Peną, minął bramkarza Barcelony i wpakował piłkę do pustej bramki. Zaledwie cztery minuty później drużyna z Madrytu podwyższyła prowadzenie. Rodrygo ruszył do prostopadłego podania, zagrał wzdłuż bramki do Viniciusa Juniora, który sytuacyjnym uderzeniem, podwyższył prowadzenie.

Superpuchar Hiszpanii. Robert Lewandowski z pięknym golem [WIDEO]

W kolejnej akcji Ferran Torres mógł zmniejszyć prowadzenie rywali, ale gracz Barcelony mocnym strzałem z linii pola karnego, trafił tylko w poprzeczkę. Zdobyć bramkę udało się Robertowi Lewandowskiemu w 33. minucie. Kapitan reprezentacji Polski popisał się pięknym strzałem z pierwszej piłki zza pola karnego i dał nadzieje swojej drużynie na korzystny rezultat.

Superpuchar Hiszpanii. Real Madryt rozbił Barcelonę w El Clasico

Jednak zaledwie sześć minut później Ronald Araujo sfaulował we własnym polu karnym przeciwnika i arbiter był zmuszony wskazać na "wapno". Swoją próbę pewnie wykorzystał Vinicius - kompletując hat-tricka. Pierwsza połowa spotkania była kapitalna i zakończyła się prowadzeniem "Królewskich 3:1.

Po zmianie stron dalej zdecydowaną przewagę miał zespół Realu. W 64. minucie po zamieszaniu w polu karnym "Dumy Katalonii" piłka trafiła do Rodrygo, a ten uderzył z pierwszej piłki, pokonując Inakiego Penę. Sytuacja Barcelony skomplikowała się jeszcze bardziej w 71. minucie. Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną został ukarany Ronald Araujo i musiał opuścić boisko. Wynik nie uległ już zmianie i "Królewscy" mogli cieszyć się z wysokiego zwycięstwa.

W meczach półfinałowych Real Madryt po fantastycznym meczu pokonał 5:3. po dogrywce Atletico Madryt, Natomiast FC Barcelona pokonała Osasunę Pampeluna 2:0.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Real Madryt rozniósł FC Barcelonę 4:1 i sięgnął w pierwszym w 2024 roku El Clasico po Superpuchar Hiszpanii. Oto najlepsze memy z tego meczu!

Najlepsze MEMY o Real - Barcelona. Wszyscy po El Clasico śmi...