Superpuchar siatkarek. Chemik Police nie dał szans ŁKS Commercecon

Jan Hofman
Jan Hofman
Superpuchar Polski siatkarek zdobyła Grupa Azoty Chemik Police, która w spotkaniu rozegranym w Łodzi pokonała 3:1 ŁKS Commercecon.

Siatkarki z województwa zachodniopomorskiego zdobyły Superpuchar po raz czwarty, wcześniej w w 2014, 2015 i 2019 roku.
W pierwszym secie tylko na początku trwała wyrównana walka przy siatce. W końcówce przewagę uzyskały podopieczne trenera Marco Fenoglio i wygrały do 20.
Podobna sytuacja miała miejsce w drugiej partii, ale tym razem do dwudziestu triumfowały ełkaesianki. W trzeciej odsłonie mieliśmy powtórkę z pierwszego seta. Chemik wyszedł na prowadzenie 2:1.

W następnym secie siatkarki Chemika zagrały bardzo dobrze i nie pozwoliły łodziankom na wiele. Wygrały tę partię do17 i cały mecz 3:1 W ostatniej odsłonie Dominika Pierzchał upadła po jednej z akcji na parkiet i choć podniosła się sama, wymagała interwencji sztabu medycznego i do gry już nie wróciła.

W tym sezonie zawodniczki Grupa Azoty Chemik Police wygrywają wszystkie mecze. Z kolei ŁKS Commercecon, mistrz Polski, nie może odzyskać niedawne dyspozycji przegrywa często, porażki w dwóch z trzech ligowych spotkań, a teraz w rywalizacji o pierwsze trofeum nowego sezonu!

MVP: Martyna Łukasik

ŁKS Commercecon Łódź - Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (20:25, 25:20, 20:25, 17:25)

ŁKS: Ratzke, Gryka, Witkowska, Diouf, Piasecka, Campos, Maj-Erwadt (libero) oraz Hryszczuk, Drabek, Zaborowska, Dudek, Stefanik.

Chemik: Kowalewska, Inneh-Varga, Korneluk, Wasilewska, Sahin, Mędrzyk, Grajber-Nowakowska (libero) oraz Pierzchała, Łukasik, Ding, Honorio, Fedusio.