Bartosz Głąb
Superpuchar Włoch: Napoli - Fiorentina
Superpuchar Włoch: Napoli - Fiorentina PAP/EPA
Superpuchar Włoch. Piotr Zieliński po raz drugi z rzędu nie wyszedł w wyjściowym składzie Napoli. Reprezentant Polski w półfinale turnieju wszedł na murawę dopiero w 72. minucie. Jego drużyna pokonała Fiorentinę 3:0 i awansowała do niedzielnego finału. W drugim półfinale Inter podejmie z Lazio Rzym.

Superpuchar Włoch. Piotr Zieliński zmiennikiem

Reprezentant Polski jest najgorętszym tematem zimowego okna transferowego we Włoszech. Według medialnych doniesień 29-letni zawodnik niedawno odrzucił ostateczną ofertę Napoli w sprawie przedłużenia kontraktu, gdyż dogadał się już z Interem Mediolan.

W ubiegły weekend Piotr Zieliński nie znalazł się w kadrze meczowej Napoli na rywalizację z ostatnią w tabeli Serie A Salernitaną. Oficjalnym powodem absencji Polaka było przemęczenie, ale w kuluarach mówi się, że ma to właśnie związek z zapowiadanym transferem.

Superpuchar Włoch. Napoli rozbiło Fiorentinę w półfinale

W środku tygodnia Napoli wybrało się do Arabii Saudyjskiej by zagrać w turnieju o Superpuchar Włoch. Tym razem reprezentant Polski zasiadł tylko na ławce rezerwowych w meczu półfinałowym przeciwko Fiorentinie. Jego drużyna objęła prowadzenie w 22. minucie, kiedy Giovanni Simeone wykorzystał znakomite, prostopadłe podanie Juana Jesusa.

W pierwszej połowie "Viola" dwukrotnie mogła doprowadzić do wyrównania. Najpierw arbiter po sprawdzeniu w systemie VAR nie uznał trafienia Lucasa Beltrana, a potem Jonathan Ikone fatalnie spudłował z rzutu karnego.

Po zmianie stron długo utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie neapolitańczyków. W 72. minucie pojawił się Piotr Zieliński, który zmienił Khvichę Kvaratskhelię. Nieco ponad dziesięć minut później Polak dobrze dośrodkował na głowę Giovanni Di Lorenzo, który przedłużył przed bramkę Fiorentiny, a tam piłkę do bramki wpakował rezerwowy Alessio Zerbin. Gracz po oddaniu strzału uderzył głową w słupek i potrzebował chwili, by dojść do siebie.

Jednak chwilę później potwierdził, że wszystko jest okej. W 86. minucie przejął piłkę w środku pola, popędził na bramkę rywala i oddał precyzyjny strzał zza pola karnego, ustalając wynik na 3:0.

Na turnieju znalazły się tez Inter Mediolan i Lazio Rzym, które zagrają w drugim półfinale. Mówi się, że dla Zielińskiego ten wyjazd będzie też dobrą okazją na porozmawianie z władzami mediolańskiego klubu i dogadanie ostatnich szczegółów kontaktu z nowym pracodawcą.

Na ławce rezerwowych aktualnego mistrza Włoch zasiadł także polski bramkarz - Hubert Idasiak.

LIGA WŁOSKA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...