Świątek i Hurkacz wracają na kort w Abu Zabi. Będzie rehabilitacja?

OPRAC.: Filip Bares
eastnews
Iga Świątek i Hubert Hurkacz wrócą dziś na korty w Arabii Saudyjskiej, podczas pokazowego turnieju World Tennis League. Wczoraj Polacy przegrali 3 z 4 spotkań, w których wystąpili.

World Tennis League

Hala widowiskowo-sportowa Etihad Arena drugi rok z rzędu organizuje tenisowy turniej pokazowy. Podobnie jak w 2022 roku 16 tenisistów podzielono na cztery drużyny: Hawks (Jastrzębie), Eagles (Orły), Kites (Latawce) i Falcons (Sokoły). Najpierw zespoły mierzą się ze sobą w fazie grupowej, gdzie każdy gra z każdym. Do następnego etapu, którym jest już finał, awansują dwie drużyny z największą liczbą punktów.

Podczas każdego starcia zespoły rozegrają ze sobą łącznie 5 meczów po jednym secie - w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej, z czego w przypadku dwóch pierwszych dwukrotnie, raz Panowie i raz Panie.

W World Tennis League zmodyfikowano zasady liczenia punktów. Nie gra się na przewagi w gemach, lecz obowiązuje zasada "nagłej śmierci" (oprócz tie-breaka). Mecze kończą się po jednym secie. O ostatecznym wyniku starcia drużyn decyduje stosunek wygranych do przegranych gemów.

Dwie porażki Hubiego i jedna Igi

W tym roku w turnieju zadebiutował Hubert Hurkacz, który w zespole Hawks znalazł się z Casperem Ruudem, Caroline Garcia i Igą Świątek, która w Abu Zabi grała już rok temu. Polak nie rozpoczął zbyt dobrze swojej przygody - w pierwszym meczu deblowym, w parze z Ruudem, przegrał z parą z drużyny Falcons, Taylor Fritz/Sumit Nagal 6:7.

Po 10 minutach przerwy Polak wyszedł na kort na kolejny mecz. Tym razem w mikście z Caroline Garcia, poległ duetowi Fritz/Sorana Cirstea 2:6.

Następnie Iga Świątek i Francuzka Caroline Garcia uległy 4:6 Jelenie Rybakinie z Kazachstanu i Rumunce Soranie Cirstei w trzecim spotkaniu. Chwilę później Polka zrehabilitowała się pokonując Rybakinę w singlu 6:4 i mieliśmy remis 24:24 po pięciu meczach. W decydującym tiebreaku wygrała Rybakina 10-8.

Z kim gra Świątek, a z kim Hurkacz?

Dziś Hawks zmierzą się z Eagles. Początek starcia o godzinie 16:15. Transmisja na Canal Plus Sport.