Dorota Kułaga
od 16 lat
Wyjątkową oprawę przygotowali kibice Korony Kielce na wyjazdowy mecz ze Stalą Mielec w 30. kolejce PKO Ekstraklasy. Korona przegrała to spotkanie 1:2.

Oprawa kibiców Korony Kielce w czasie meczu ze Stalą Mielec

Kibice Korony Kielce stanęli na wysokości zadania. Około 1200 osób pojechało w sobotę do Mielca, żeby wspierać swój zespół w ważnym meczu ze Stalą Mielec. Obydwie drużyny walczą o utrzymanie w PKO Ekstraklasie.

Korona miała gorący doping kibiców, za który po spotkaniu wyraził wdzięczność trener Kamil Kuzera i zawodnicy kieleckiej drużyny. Kibice Korony przygotowali wyjątkową oprawę z racami i zaprezentowali ją w pierwszej połowie spotkania. Żółto -Czerwoni przegrali jednak ten ważny pojedynek 1:2. Pierwszą bramkę, z gatunku tych "stadiony świata" zdobył Ukrainiec Kyrylo Petrow, który strzałem z 50 metrów przelobował bramkarza gospodarzy. Dwa kolejne trafienia były autorstwa Kamila Kruka - w 40 i 72 minucie. I to gospodarze zainkasowali bardzo ważny komplet punktów, który praktycznie zapewnił im utrzymanie w PKO Ekstraklasie. A Korona w następnych meczach musi jeszcze walczyć o pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywek.