Szermierka: Akademiczki wróciły z MP z workiem medali

Radosław Patroniak
Złota drużyna florecistek AZS UAM Poznań
Złota drużyna florecistek AZS UAM Poznań Fot. Archiwum AZS UAM
Hanna Łyczbińska (KU AZS UAM Poznań) została mistrzynią Polski seniorek we florecie. Drużyna KU AZS UAM również zakończyła zawody ze złotym medalem.

Znakomity występ podczas rozgrywanych w miniony weekend w Warszawie mistrzostw Polski seniorek we florecie zanotowały zawodniczki Klubu Uczelnianego AZS UAM Poznań. W turnieju indywidualnym złoty medal mistrzostw Polski zdobyła Hanna Łyczbińska, która w walce finałowej pokonała swoją klubową koleżankę Marikę Chrzanowską 15:13. Brązowe medale wywalczyły: Małgorzata Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) oraz Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń). Hanna Łyczbińska po raz pierwszy w karierze stanęła na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski seniorek. Warto przypomnieć, że Hanna Łyczbińska jest jedyną polską florecistką, która wystąpi podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

W drugim dniu mistrzostw do walk przystąpiły zespoły klubowe. Mistrzostwo Polski zdobyły zawodniczki reprezentujące barwy Klubu Uczelnianego AZS UAM. W drodze po tytuł poznanianki w składzie: Hanna Łyczbińska, Marika Chrzanowska, Martyna Długosz, Maria Vetulani pokonały zespoły UKS de la Salle Gdańsk (45:21), Sietom AZS-AWFiS Gdańsk (44:40) oraz w finale Budowlanych Toruń 45:38. Szczególne powody do zadowolenia mógł mieć więc trener i opiekun sekcji szermierczej przy UAM, Mateusz Witkowski.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Materiał oryginalny: Szermierka: Akademiczki wróciły z MP z workiem medali - Głos Wielkopolski