• 44min.
Odwiedź serwis wyborczy

Bartosz Białek - nadzieja Zagłębia Lubin
Bartosz Białek - nadzieja Zagłębia Lubin Sebastian Wolosz/ Polska Press
Wróciła liga, a wraz z nią obowiązkowe występy młodzieżowców. Po raz dziesiąty w sezonie czyste konto zachował Radosław Majecki. Bramkarz Legii Warszawa nie dał się pokonać w Poznaniu. Z kolei napastnik Zagłębia Lubin, Bartosz Białek zdobył szóstą bramkę. Trafił przeciw Pogoni Szczecin i może poszczycić się tym samym dorobkiem co Kamil Jóźwiak.

Występy młodzieżowców w 27. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Mateusz Młyński (2001) - Przez całe derby z Lechią Gdańsk pełnił funkcję młodzieżowca.

Cracovia - Michał Rakoczy (2002) - Niecała godzina przeciw Jagiellonii Białystok. Wypadł blado.
Sylwester Lusiusz (1999) - W 58 minucie zmienił Rakoczego.

Górnik Zabrze -Przemysław Wiśniewski (1998) - Zaliczył udany występ z ŁKS-em Łódź. Dzięki niemu zespół nie stracił bramki.

Jagiellonia Białystok - Bartosz Bida (2001) - Rozegrał całe spotkanie z Cracovią.
Przemysław Mystkowski (1998) - Pierwszy gol w ekstraklasie po czterech latach. Trafił Cracovię, na wagę trzech punktów, wchodząc dopiero w 86 minucie za Jakova Puljicia.

Korona Kielce - Mateusz Spychała (1998) - Od deski do deski z Wisłą Płock. Po raz siódmy w sezonie został ukarany żółtą kartką.
Grzegorz Szymusik (1998) - W 66 minucie zmienił Michaela Gardawskiego.

Lechia Gdańsk - Tomasz Makowski (1999) - W derbach Trójmiasta z Arką Gdynia zapisał pełne 90 minut.
Karol Fila (1998) - Grał do 72 minuty. Na końcówkę wszedł Łukasz Zwoliński i strzelił na 3:3.

Lech Poznań - Tymoteusz Puchacz (1999) - Znów słaby występ. Z Legią Warszawa zmarnował dwie wymarzone okazje.
Kamil Jóźwiak (1998) - W pierwszej połowie niewidoczny, schowany przez Artura Jędrzejczyka. Po przerwie zagrał trochę lepiej. Dostał żółtą kartkę - czwartą w sezonie. Nie zagra w następnej kolejce.
Filip Marchwiński (2002) - Po godzinie gry zmienił Daniego Ramireza.
Jakub Moder (1999) - Kwadrans przed końcem zastąpił Karlo Muhara. Uderzył raz z wolnego, ale obok bramki.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Zachował czyste konto z Lechem Poznań. Za grę na czas otrzymał natomiast kartkę.
Michał Karbownik (2001) - Cały mecz na lewym boku obrony. Nie rozwinął specjalnie skrzydeł.
Bartosz Slisz (1999) - W 67 minucie wszedł za Andre Martinsa.

ŁKS Łódź - Adam Ratajczak (2002) - Zmienił się trener, ale on utrzymał miejsce w składzie. Ponownie zagrał od początku do końca - tym razem z Górnikiem Zabrze.

Piast Gliwice - Sebastian Milewski (1998) - Niemal cały mecz z Wisłą Kraków. Zagrał dobrze.
Tymoteusz Klupś (2000) - W 85 minucie wszedł za Milewskiego.

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - Cały mecz z Zagłębiem Lubin. Bez szału. Raz uderzył z ostrego kąta, ale w bramkarza.
Marcin Listkowski (1998) - Również pozostał na boisku do ostatniego gwizdka.
Hubert Turski (2003) - Witamy debiutanta! Od 60 minuty biegał za Adama Frączczaka. Zrobił trochę zamieszania.

Raków Częstochowa - Kamil Piątkowski (2000) - Wrócił do składu. Rozegrał pełny mecz ze Śląskiem Wrocław.
Daniel Mikołajewski (1999) - Druga żółta kartka w sezonie, piąty występ w jedenastce.

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - Prawie do samego końca przeciw Rakowowi Częstochowa.
Sebastian Bergier (1999) - W doliczonym czasie zmienił Płachetę.

Wisła Płock - Damian Michalski (1998) - Pełen mecz w obronie z Koroną Kielce.
Dawid Kocyła (2002) - Doczekał się pierwszej bramki w ekstraklasie. Czekał na nią do czwartego występu. W 71 minucie zmienił go Suad Sahiti.
Maciej Ambrosiewicz (1998) - Obejrzał trzecią żółtą kartkę w sezonie. Jeszcze jedna i będzie pauzować.
Hubert Adamczyk (1998) - Po godzinie zameldował się w miejsce Ambrosiewicza.

Wisła Kraków - Aleksander Buksa (2003) - Przeciw Piastowi Gliwice zrobił niewiele zamieszania. Po godzinie wszedł za niego Paweł Brożek, który zepsuł dwie okazje.
Kamil Wojtkowski (1998) - W przerwie podniósł się z ławki. Drugą połowę zagrał zamiast Vullneta Bashy.
Mateusz Hołownia (1998) - Zmienił Lubomira Tuptę w 77 minucie.

Zagłębie Lubin - Bartosz Białek (2001) - Wybraliśmy go do jedenastki kolejki. W meczu z Pogonią Szczecin strzelił gola i zapisał asystę. Był niezwykle aktywny.
Patryk Szysz (1998) - Od 76 minut biegał za Sasę Żivca.
Dawid Pakulski (1998) - Wszedł w 90 minucie za Filipa Starzyńskiego.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
7 GOLI i 2 ASYSTY: Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok).
6 GOLI i 2 ASYSTY: Bartosz Białek (Zagłębie Lubin), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań).
3 GOLE i 2 ASYSTY: Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań).
2 GOLE i 3 ASYSTY: Mateusz Młyński (Arka Gdynia).
5 ASYST: Michał Karbownik (Legia Warszawa).
3 GOLE i 1 ASYSTA: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok).
2 GOLE i 2 ASYSTY: Jakub Moder (Lech Poznań).
1 GOL i 3 ASYSTY: Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa), Michał Skóraś (Raków Częstochowa).
3 GOLE: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Damian Michalski (Wisła Płock), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin), Paweł Tomczyk (Lech Poznań).
2 GOLE 1 ASYSTA: Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin).
1 GOLE i 2 ASYSTY: Sebastian Milewski (Piast Gliwice), Piotr Pyrdoł (ŁKS Łódź).
2 GOLE: Filip Marchwiński (Lech Poznań), Kamil Pestka (Cracovia), Maciej Rosołek (Legia Warszawa), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków).
1 GOL i 1 ASYSTA: Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock), Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin), Przemysław Mystkowski (Jagiellonia Białystok), Michał Rakoczy (Cracovia).
2 ASYSTY: Jakub Kamiński (Lech Poznań).
1 GOL: Dawid Kocyła (Wisła Płock), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Adam Ratajczyk (ŁKS Łódź), Jan Sobociński (ŁKS Łódź).
1 ASYSTA: Jakub Apolinarski (Raków Częstochowa), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Robert Gumny (Lech Poznań), Juliusz Letniowski (Lech Poznań), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Michał Rakoczy (Cracovia), Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia).

Czyste konta młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
10: Radosław Majecki (Legia Warszawa)
1: Paweł Sokół (Korona Kielce).

Obronione rzuty karne przez młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
1: Radosław Majecki (Legia Warszawa), Bartłomiej Żynel (Wisła Płock).

Bramki samobójcze w PKO Ekstraklasie:
1: Damian Michalski (Wisła Płock), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Michał Skóraś (Raków Częstochowa), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze).