MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Tenis. Iga Świątek z awansem do kolejnej rundy turnieju wielkoszlemowego Wimbledon

Mateusz Pietras
Mecz Iga Świątek - Sofia Kenin.
Mecz Iga Świątek - Sofia Kenin. PAP/EPA/ADAM VAUGHAN
5-krotna mistrzyni Wielkiego Szlema przystąpiła do kolejnego turnieju tejże rangi. W pierwszym meczu na trawiastych kortach Wimbledonu zmierzyła się z Amerykanką Sofią Kenin, która w przeszłości wygrała Australian Open. Będąc jeszcze juniorką raszynianka sięgnęła po tytuł. W historii jej występów na londyńskiej trawie wygrała dziewięć meczów. Natomiast czterokrotnie schodziła jako pokonana. Sprawdź zapis naszej relacji LIVE.

Powtórka finału wielkoszlemowego sprzed czterech lat?

Liderka światowego rankingu Iga Świątek po raz piąty wystąpi na trawiastych kortach Wimbledonu. W poprzedniej edycji osiągnęła największy osobisty swój sukces w Londynie dochodząc do 1/4 finału. Z pewnością rozstawiona z numerem pierwszym chciałaby powtórzyć rezultat. By to wykonać ważne jest jak najlepsze rozpoczęcie. W 1. rundzie zmierzy się z Sofią Kenin, z którą zmierzy się po raz trzeci w karierze. Wszystkie mecze Polka i Amerykanka rozgrywały w imprezie wielkoszlemowej.
19:2702.07.2024

Iga Świątek - Sofia Kenin 6:3, 6:4

Lepiej nie można było zakończyć. Polak wygrała gema nie tracąc choćby jednego punktu.

19:2502.07.2024

Iga Świątek - Sofia Kenin 6:3, 5:4

Tym razem rywalka wygrała swoje podanie. Jednak teraz to Polka jest na dobrej drodze na skończenie meczu przy własnym serwisie.

19:2202.07.2024

Iga Świątek - Sofia Kenin 6:3, 5:3

Biało-Czerwona przetrwała trudne momenty. - W trakcie gema Amerykanka miała szansę na przełamanie. jednak raszynianka nie pozwoliła Kenin na to.

19:1102.07.2024

Iga Świątek - Sofia Kenin 6:3, 4:3

Pierwsze przełamanie w tym secie! Polka wykorzystała drugi break point. Tym samym jest o dwa gemy od drugiej rundy.

19:0802.07.2024

Iga Świątek - Sofia Kenin 6:3, 3:3

Jeden od dłuższego czasu gem liczący więcej niż pięć punktów. Ostatecznie Polka straciła dwa ,,oczka''. - Świątek wykazała się spokojem i ponownie doprowadziła do remisu w secie.

19:0402.07.2024

Iga Świątek - Sofia Kenin 6:3, 2:3

Tym razem tylko jedną akcję przegrała podająca. Kenin po raz kolejny na prowadzeniu.

19:0102.07.2024

Iga Świątek - Sofia Kenin 6:3, 2:2

Trzeci gem z rzędu wygrany ,,na sucho'' przez serwującą. Polka doprowadziła do remisu w gemach w drugim secie.

18:5702.07.2024

Iga Świątek - Sofia Kenin 6:3, 1:2

Tym samym odpłaciła się Sofia Kenin, dla której to pierwszy tak szybko wygrany gem.

18:5402.07.2024

Iga Świątek - Sofia Kenin 6:3, 1:1

Kolejny kapitalny gem serwisowy w wykonaniu raszynianki. Gem wygrany ,,na sucho''. - Polka odrobiła stratę przełamania.

18:5202.07.2024

Iga Świątek - Sofia Kenin 6:3, 0:1

Tym razem od podania partię zaczęła Polka. Jednak tym razem górą była Kenin, która po raz pierwszy wyszła na prowadzenie.

18:4402.07.2024

Iga Świątek - Sofia Kenin 6:3

Polka wykorzystała drugą piłkę setową i prowadzi 1:0 w setach.

18:4302.07.2024

Iga Świątek - Sofia Kenin 5:3

Amerykanka wygrała podanie, pomimo piłki setowej dla Polki.

18:3502.07.2024

Iga Świątek - Sofia Kenin 4:2

Drugi gem dla Kenin, ale pierwszy przy własnym podaniu.

Iga Świątek - Sofia Kenin 5:2

Polka asem serwisowym kończy gema numer siedem i jest o krok od wygranej w pierwszym secie.

18:2902.07.2024

Iga Świątek - Sofia Kenin 4:1

Niemalże perfekcyjny gem serwisowy Biało-Czerwonej. Podanie odegrało tutaj kluczową rolę wymuszając na byłej mistrzyni Wielkiego Szlema Sofii Kenin błędy.

18:2702.07.2024

Iga Świątek - Sofia Kenin 3:1

Tym samym zrewanżowała się Polka, która bez większych problemów wygrała trzeciego już w tym secie gema, a drugiego przy podaniu konkurentki. Ponownie prowadziła 40:0.

18:1902.07.2024

Iga Świątek - Sofia Kenin 1:2

Pierwsza utrata serwisu przez podającą Polkę. Drugi break point został wykorzystany przez coraz spokojniejszą rywalkę ze Stanów Zjednoczonych.

18:1502.07.2024

Iga Świątek - Sofia Kenin 2:0

Znakomicie od returnu mecz rozpoczęła Polka, która wywalczyła trzy pierwsze punkty. Jednak tym samym zrewanżowała się coraz lepiej serwująca Amerykanka (40:40). Przy równowadze dwa punkty z rzędu zdobyła odbierająca. - Już pierwsza okazja została wykorzystana po ,,przeczytanym'' drop shocie Kenin.

18:1002.07.2024

Iga Świątek - Sofia Kenin 1:0

Od serwisu rozpoczęła Świątek, dla której to pierwszy mecz na nawierzchni trawiastej w tym sezonie. Już na samym początku musiał bronić pierwszego ,,breaka''. Jednak trzy świetnie trafione serwisy wyjaśniły sytuację.