Tenis. Katarzyna Piter i Białorusinka Lidia Morozowa w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju WTA w Hongkongu

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Deblistka Katarzyna Piter w ćwierćfinale turnieju w Hongkongu
Deblistka Katarzyna Piter w ćwierćfinale turnieju w Hongkongu AP/EAST NEWS
Rozstawione z numerem trzecim Katarzyna Piter i białoruska tenisistka Lidia Morozowa awansowały do ćwierćfinału debla w turnieju WTA w Hongkongu. W środę pokonały Ching Laam Lai i Chun-Wing Sher z Hongkongu 6:4, 6:1.

Ćwierćfinał w Hongkongu z udziałem polskiej tenisistki

Dziś grające z numerem trzecim Katarzyna Piter i Białorusinka Lidia Morozowa pokonały gospodynie Ching Laam Lai i Chun-Wing Sher 6:4, 6:1 w meczu, którego stawką było zakwalifikowanie się do ćwierćfinału turnieju WTA w Hongkongu. Na korcie tenisistki spędziły godzinę i sześć minut. W pierwszej partii miały miejsce trzy przełamania. Dwa z nich padły łupem polsko-białoruskiej pary, która okazała się lepsza od serwujących w trzecim i siódmym gemie. Piter i Morozowa zwyciężyły 6:4. Drugi set potoczył się zupełnie inaczej. Wyżej notowane zawodniczki dominowały od początku do końca. Pierwszego gema rywalki wygrały przy stanie 4:0 dla Piter i Morozowej, które wykorzystały pierwszą piłkę meczową.

Walka o półfinał

W drugim meczu Polka i Białorusinka zagrają ze zwycięską parą starcia Rosjanki Aminy Anszby i Czeszki Anastasii Detiuc z Rosjanką Mirrą Andriejewą i Amerykanką Peyton Stearns, która nie tak dawno wraz z Magdą Linette była o krok od finału China Open (ranga 1000).

W Hongkongu z Polek gra także Magdalena Fręch w singlu. W środę awansowała do drugiej rundy po wygranej z Kazaszką Anną Daniliną 6:2, 6:2. Jej kolejną rywalką będzie w czwartek rozstawiona z "szóstką" Włoszka Martina Trevisan.

To trzeci turniej z rzędu deblistki Piter na Dalekim Wschodzie. Ostatni występ zakończyła na etapie pierwszej rundy. Partnerowała jej Detiuc.

Wynik meczu 1. rundy gry podwójnej:

Katarzyna Piter, Lidia Morozowa (Polska, Białoruś, 2) - Ching Laam Lai, Chun-Wing Sher (Hongkong) 6:4, 6:1. (PAP)