To koniec premiowania goli strzelonych na wyjeździe. UEFA podjęła decyzję

UEFA potwierdza: Koniec premiowania goli strzelonych na wyjeździe
UEFA potwierdza: Koniec premiowania goli strzelonych na wyjeździe Bartek Syta / Polska Press
Nie będzie już premiowania goli strzelonych na wyjeździe. Komitet Wykonawczy UEFA zatwierdził w czwartek rezygnację z tego kryterium. Zasada przestanie obowiązywać we wszystkich rozgrywkach europejskich - również juniorskich czy żeńskich.

Do tej pory o losach wielu dwumeczów decydowały gole strzelone na wyjeździe. Dla przykładu: jeśli drużyna "A" wygrała mecz u siebie 1:0, ale w rewanżu przegrała z drużyną "B" 1:2, to dzięki premiowaniu goli strzelonych na wyjeździe drużyna "A" i tak awansowala do kolejnej rundy. Działo się tak mimo że w dwumeczu drużyna "A" wcale nie strzeliła więcej goli od drużyny "B". Gol strzelony na wyjeździe liczony był jednak jako podwójny, toteż w tym przypadku wynik końcowy dwumeczu nie brzmiał 2:2, a 3:2 dla drużyny "A".

Od teraz w takich przypadkach rozstrzygające będą dogrywki (2x15 minut) lub/i konkursy rzutów karnych. UEFA potwierdziła już, że zasada zacznie obowiązywać od początku sezonu 2021/22. Z polskich drużyn najwcześniej może to dotyczyć Legii Warszawa, która od 7 lipca rozpocznie udział w I rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów.

Liczby nie kłamią – w trzech meczach fazy grupowej Euro 2020 Polska zdobyła tylko jeden punkt. Czy tegoroczne mistrzostwa należy jednak traktować jako totalną klapą? Zobaczcie, co naszym zdaniem warto ocenić na plus w wykonaniu Biało-Czerwonych, a za co można ich zganić.DO KOLEJNYCH ZDJĘĆ MOŻNA PRZEJŚĆ ZA POMOCĄ GESTÓW LUB STRZAŁEK