Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Przesuń zdjęcie palcem
Strzelić dwa gole w dwie minuty? Marzenie! Strzelić dwa gole...

TOP 10 - Bohaterowie finałów Pucharu Polski ostatnich lat [ZDJĘCIA]

Marcin Kuźba, 2003 (Wisła Płock – Wisła Kraków)

Strzelić dwa gole w dwie minuty? Marzenie! Strzelić dwa gole w dwie minuty w finale Pucharu Polski? Można powiedzieć, że to niemożliwe, a jednak! W 2003 roku Wisła Kraków poległa w pierwszym meczu finałowym z Wisłą Płock 0:1. Rewanż w Płocku miał być dla Nafciarzy świętem, lecz plany pokrzyżował im ten zawodnik. W 59. minucie meczu, przy wyniku w dwumeczu 1:1, w pole karne zacentrował Szymkowiak, a akcję celną główką z 14 metrów zamknął Kuźba. Piłkarze "Białej Gwiazdy" bezwzględnie wykorzystali dekoncentrację gospodarzy. Z lewej strony tym razem w swoim stylu dośrodkował Kosowski, piłkę głową przedłużył Żurawski, a Marcin Kuźba ponownie strzałem z najbliższej odległości w długi róg pozbawił płocczan złudzeń. To był prawdziwy nokaut!

ORLEN Wyścig Narodów 2024: Mathieu Kockelmann wygrywa w deszczu. Rondel wciąż liderem