Totolotek Puchar Polski. Lech Poznań rywalem Stali Stalowa Wola w 1/8 finału!

Damian Wiśniewski
W 1/16 finału Stal pokonała GKS Katowice
W 1/16 finału Stal pokonała GKS Katowice Miłosz Bieniaszewski
We wtorek wylosowano pary 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski. Stal Stalowa Wola zmierzy się w niej z grającym w PKO Ekstraklasie Lechem Poznań.

Gospodarzem tego spotkania będzie Stal Stal Stalowa Wola, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała po rzutach karnych GKS Katowice (po 120 minutach gry był remis 1:1).

Lech natomiast w 1/16 finału mierzył się z liderem drugiej ligi, Resovią Rzeszów i pokonał ją 4:0.

W tabeli ekstraklasy Lech zajmuje aktualnie miejsce dziewiąte z dziewiętnastoma punktami zdobytymi w czternastu meczach.

Miedź Legnica - Stomil Olsztyn.

Szczegółowego terminarzu jeszcze nie znamy, wiemy tylko że wszystkie mecze zostaną rozegrana w dniach od trzeciego do piątego grudnia.

Niemal dokładnie dziesięć lat temu Stal zagrała z Lechem w 1/16 finału Pucharu Polski. We wrześniu 2009 roku do Stalowej Woli poznaniacy przyjechali jako przyszli mistrzowie Polski (Lech wywalczył ten tytuł w sezonie 2009/2010), a w ich składzie grali między innymi Robert Lewandowski, Bartosz Bosacki oraz Sławomir Peszko. Sensacyjnie po rzutach karnych wygrał wówczas zespół z Podkarpacia.

Po 120 minutach był remis 0:0, a goście kończyli mecz w dziewiątkę. Pod koniec drugiej części dogrywki czerwone kartki dostali Sławomir Peszko i Seweryn Gancarczyk. Bramkarz Stali, Tomasz Wietecha, obronił wówczas dwie jedenastki wykonywane przez Dimitrije Injaca oraz Ivana Durdevicia.

Składy obu zespołów z tamtego spotkania:
Stal: Tomasz Wietecha - Jaromir Wieprzęć, Jacek Maciorowski, Bartłomiej Piszczek, Krystian Lebioda - Krzysztof Trela (77. Piotr Szymiczek), Tadeusz Krawiec (65. Ihor Mihałewskyj), Longinus Ifeanyi Uwakwe, Piotr Gilar (46. Jurij Mychalczuk), Cezary Czpak - Paweł Wasilewski.

Lech: Jasmin Burić - Marcin Kikut, Bartosz Bosacki, Ivan Durdević, Grzegorz Wojtkowiak - Sławomir Peszko, Dimitrije Injac, Ján Zápotoka (111. Marcin Kamiński), Semir Štilić (46. Seweryn Gancarczyk) - omasz Mikołajczak (65. Hernán Rengifo Trigoso), Robert Lewandowski.