Łukasz Żaguń
Piotrhukalo
Siatkarze Trefla Gdańsk pokonali w środę na wyjeździe Jastrzębski Węgiel 3:1. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w sobotę będą mogli świętować awans do półfinału.

Parafrazując słowa piosenki Andrzeja Dąbrowskiego „Do zakochania jeden krok”, można powiedzieć: do półfinału jeden krok, jeden jedyny krok, nic więcej. Jeśli gdańscy siatkarze wygrają w sobotę z Jastrzębskim Węglem po raz drugi, znajdą się już bezpośrednio w strefie medalowej. To co prawda tylko jeden krok, ale trzeba go postawić.

Wróćmy jednak jeszcze do środowego meczu w Jastrzębiu-Zdroju. Gdańszczanom w pierwszym secie wyraźnie udzielił się… wiosenny klimat. Kubeł zimnej wody wylany przez rywala (partia przegrana do 14) i terapia wstrząsowa zastosowana przez trenera Andreę Anastasiego, podziałały. W kolejnych setach wróciła koncentracja, a Trefl wygrał szesnasty pojedynek z rzędu!

- W pierwszym secie naszych rywali nie było na boisku, tak naprawdę Trefl jeszcze „nie dojechał” na mecz - relacjonował po spotkaniu Jakub Popiwczak, libero Jastrzębskiego Węgla.

Teraz gdańszczanie muszą skupić się na tym, by dojechać, ale do… Gdyni. To właśnie tam rozegrają bowiem drugi pojedynek ćwierćfinałowy. W Ergo Arenie zostanie wystawiony bowiem spektakl Cirque du Soleil.

- To nie jest komfortowa sytuacja. Pierwszy raz w tym sezonie muszę być… uprzejmy. Moje myśli w tym aspekcie nie są jednak grzeczne. To nie jest miłe, że w takim momencie rozgrywek jedziemy grać „domowe” mecze w Gdyni. Sytuacja jest dziwna, ale nie możemy jej używać jako alibi - mówi otwarcie Anastasi.

W Gdynia Arenie gdańscy siatkarze rywalizowali już w przeszłości. I to nawet w Lidze Mistrzów. To właśnie w tym obiekcie dwa lata temu pokonali przecież naszpikowany gwiazdami zespół DHL Modena. Czysto teoretycznie, w sobotę tak kosmicznego meczu rozegrać nie muszą, ale prowadzony przez trenera Ferdinando de Giorgiego team na pewno jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

Początek spotkania w sobotę o godz. 20. Ewentualny mecz numer trzy zaplanowano natomiast na niedzielę (również o godz. 20).

Vital Heynen: Na zgrupowaniu będzie od 25 do 30 zawodników, czeka nas więc dużo treningów

Materiał oryginalny: Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel: Do półfinału jeden krok, jeden jedyny krok, nic więcej - Dziennik Bałtycki