PKO Ekstraklasa. W Bełchatowie zwyciężyła Pogoń Szczecin i dzięki temu wskoczyła na fotel lidera. O wygranej nad Rakowem Częstochowa (1:0) zadecydowała bramka Adriana Benedyczaka. Oto co na konferencji powiedzieli obaj trenerzy.

Marek Papszun, trener Rakowa Częstochowa: - To był dynamiczny mecz. Mimo ciężkiego boiska obie drużyny pokazały dobre przygotowanie. Tempo mocne, dobra organizacja gry z obu stron. Uważam, że pierwsza połowa była pod nasze dyktando. Zabrakło finalizacji szans. Nie podyktowano tez ewidentnego rzutu karnego. Od 60 minuty, od straty bramki mecz wymknął nam się spod kontroli. Zbyt dużo było nerwowości i niedokładności w Rakowie. Pogoń wykorzystała tę szansę. Zaczynamy najgorzej jak można, ale przed nami 15 spotkań. Myślę, że jeszcze sporo meczów wygramy. Uważam, że do 60 minuty wszystko przebiegało tak jak chcieliśmy - za wyjątkiem strzelenia gola.

Kosta Runjaic, trener Pogoni Szczecin: - Raków pokazał jakość. Utrudnił nam zadanie. Uważam to zwycięstwo za zasłużone, mimo jednobramkowej przewagi. Dobrze rozpoczęliśmy mecz. Potem nastąpił gorszy czas, kiedy Raków miał dwie sytuacje. W drugiej połowie zagraliśmy dobrze, zespołowo. Jedyny zarzut mam taki, że nie wykorzystaliśmy żadnej z czterech sytuacji, by zamknąć mecz. Chcę pochwalić zespół za przekroczenie granic. To zwycięstwo bardzo cieszy. Czeka nas wesoła podróż do Szczecina. Z meczu na mecz rośnie w nas pewność siebie. Wszyscy zrozumieli, że jest łatwiej, jeśli razem bronimy wynik do końca. Wiemy, że jak gramy na zero to jesteśmy w stanie coś strzelić. Dziś tak się stało. Benedyczak? Widzimy, jak się rozwija, jak pracuje. To dobrze wyszkolony zawodnik, silny, szybki, ze wsparciem od starszych graczy. Ma przed sobą dużą karierę.