OPRAC.:
Krzysztof Kowalski
PAP/Paweł Jaskółka
PKO Ekstraklasa. Warta Poznań odniosła cenne zwycięstwo. W Grodzisku Wielkopolskim ograła Górnika Zabrze 2:0 po trafieniach Kajetana Szmyta z karnego oraz Mateusza Kupczaka. Zabrzanie po dwóch kolejkach pozostają bez punktów oraz bez strzelonego gola. Oto jak widowisko skomentowali trenerzy obu drużyn.

Jan Urban, Górnik Zabrze: - Wiedzieliśmy, że tak ten mecz będzie wyglądał, przekazaliśmy to zawodnikom i generalnie wszystko się sprawdziło. Warta gra zupełnie inaczej niż w tamtym roku, szuka bezpośredniej drogi do bramki, gra długimi piłkami, mocną stroną są stałe fragmenty gry i wyrzuty z autu. Poznaniacy w pierwszej połowy nie stworzyli sytuacji i gdyby nie ten rzut karny, do przerwy byłoby 0:0. Mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki, długo rozgrywaliśmy, przenosiliśmy akcje z jednej strony na drugą. W drugiej połowie spotkanie wyglądało podobnie. Trudno było rozmontować defensywę Wartę atakiem pozycyjnym. Brakuje nam jakości w ofensywie, musimy więcej stwarzać sytuacji bramkowych, a dziś mieliśmy dwie, może trzy okazje.

- Wprowadzamy nowych zawodników, ale nie mamy szczęścia, bowiem dwóch jest kontuzjowanych, a Sebastian Musiolik nie trenował przez dwa i pół miesiąca. Lawrence Ennali dziś nie pokazał tej gry, na jaką go stać. Jeśli taka jest sytuacja, to wychodzi na to, że gramy z zawodnikami z tamtego sezonu, a przecież wielu piłkarzy od nas odeszło. Czekamy na transfery i na powrót kontuzjowanych piłkarzy. Wtedy będzie rywalizacja, a na razie jej brakuje.

Dawid Szulczek, Warta Poznań: - Spodziewaliśmy się, że mecze w pierwszych trzech kolejkach będą przebiegać tak, że trzeba się będzie szczelnie bronić i nie dopuszczać rywali do sytuacji. Tak właśnie wyglądały przez długie fragmenty spotkania z Pogonią i dziś z Górnikiem. To wszystko wynika z terminarza - na początku mamy zespoły z pierwszej szóstki ubiegłego sezonu. W dotychczasowych dwóch meczach przeciwnicy oddali mało strzałów i z tego jestem zadowolony. Wiem, że te widowiska nie są atrakcyjne dla kibiców, lecz my musimy myśleć przede wszystkim o wypracowaniu dobrej pozycji wyjściowej na dalszą część rozgrywek.

- Wciąż mamy trochę problemów kadrowych, dlatego mamy kłopot z wypchnięciem pressingu, ale poradzimy sobie z tym. Powoli wracają kontuzjowani, lada dzień ogłosimy nowy transfer. Chcemy, żeby kadra liczebnie była co najmniej taka, jak w poprzednim sezonie.